Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda destekleyeceklerini açıklamak üzere kameralar karşısına geçti. Özdağ, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılızdaroğlu ile bu akşam bir görüşme daha gerçekleştirerek kararlarını buna göre vereceklerini söyledi.

Özdağ'ın canlı yayında yaptığı açıklamalarından dikkat çekenler şöyle:

"Yürüyen bir süreç var. Oldukça ciddi bir mesafe kaydetmekle birlikte henüz sonuçlanmadığı için bu akşam Sayın Kılıçdaroğlu ile Hatay dönüşü bir toplantı daha yapacağız. İmzaya bağlanması için yüz yüze bazı görüşmeler yapılması gerekiyor. Bu görüşmeleri bu akşam gerçekleştireceğiz inşallah.

Şu ana kadar olumlu gelişen süreci bu aşamada da olumlu gerçekleştireceğimizi umuyoruz. Bunu başarabilirsek eğer yarın saat 11.00'de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile burada bir açıklama yapmayı planlıyoruz.

Zafer Partisi Atatürk çizgisinde Türk milliyetçisi bir partidir. Asıl idealimiz, Aziz Atatürk’ün çizgisinin 21. yüzyıla yansımasıdır. Bu çizgimiz protokole yansıdı.

Sinan Bey’in kendi takdiridir. Zafer Parti’sini bağlamamaktır. Sinan Bey’le farklı düşünüyoruz. Üzerinde durmuyoruz, hayat devem ediyor. Cehennemin kapılarını kapatmak için yola çıktık bunun için çalışıyoruz."

Editör: Yadigar Hanım