Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve beraberindeki heyet, bir takım temaslarda bulunmak üzere Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis ve Hatay’a gitti. Gaziantep Karkamış'ta füze atılan bölgeye de gitmek isteyen Özdağ ve Zafer Partisi heyeti, Valiliğin getirdiği il genelinde 7 gün süre ile getirdiği siyasi yasak nedeniyle bölgeye giremedi.

Ümit Özdağ’a geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Karkamış ziyareti sırasında FETÖ’den ihraç edilen eski bir polis ve yanındaki birkaç kişi ile provokasyon girişiminde bulunuldu. Sakinlik ve devlet adamlığı ile bu oyuna gelmeyen Özdağ, provokasyona katılan kişilerin kim olduklarını ifşa ederek bölgeden ayrıldı.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN ERDOĞAN’A CEVAP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise dün, Ümit Özdağ’a “Daha durun bunlar iyi günleriniz” açıklamasında bulundu. Erdoğan'ın tehditvari konuşması üzerine Kahramanmaraş programında basın toplantısı düzenleyen Özdağ, Erdoğan’a cevaben “Haziran 2023 seçimlerinden sonra Zafer Turizm, Kabil ve Şam seferleri dışında Katar’a da sefer düzenleyecek. Haberin olsun.” ifadelerini kullandı.

Özdağ: şunları söyledi:

"Bugün Kahramanmaraş'ta geniş bir heyetle bulunuyoruz. Dün Gaziantep'te bazı temaslar yaptık. Bu temaslar çerçevesinde Karkamış'ı ziyaret ettik. Dedesi ile birlikte evde otururken düşen bir roket sonucunda PKK terör örgütü tarafından şehit edilen yavrumuzun taziye evine ziyarette bulunduk. Daha sonra sınıra geçtik. Biz sınıra geçerken gazeteci arkadaşlar aradılar ve sınır kapısına barikatlar dizildiğini açıkladılar. Sınır kapısına geldiğimiz zaman orada barikatların olduğunu gördük. Barikatların önünde bir açıklama yaptık.

"DOĞRU DÜRÜST İSTİHBARAT ALSAYDI 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ OLMAZDI"

Biraz önce AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bizim bu ziyaretimizle ilgili bir açıklamasını dinledim. Doğrusu bu açıklama beni hiç şaşırtmadı. 20 seneden beri başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yapmasına rağmen hala doğru düzgün istihbarat almadığını görüyorum. Zaten doğru dürüst istihbarat alsaydı 15 Temmuz darbe girişimi olmazdı. PKK ile müzakereler sırasında PKK'lıların yurtdışına çıktığını zannetmez milli güvenlik kurulu toplantısında Jandarma Genel komutanı, PKK'lıların yurtdışına çıkmadığı bilgisini verdiği zaman da hayretle dönüp "ya gerçekten çıkmıyorlar mı" diye MGK üyelerine sormazdı. 

"HALK BİZİ PROTESTO ETMEDİ, 3 TANE PROVOKATÖR PROTESTO ETTİ"

Bak Recep Tayyip Bey, senin Karkamış sınırındaki olaylarla ilgili aldığın istihbarattan benim istihbaratım, MGK ile ilgili daha iyi. Şimdi sana verilen istihbarattaki yanlışları söyleyeyim;
Halk bizi protesto etmedi. 3 tane provokatör protesto etti. Bunlardan bir tanesi FETÖ'den atılmış eski bir komiser. 2 tanesi de AKP ile ilintili arkadaşlar. Bu provokatör arkadaşlar bağırıp çağırınca şimdi ikinci yanlışına geliyorum; biz bir yere kaçmadık. Hele senin söylediğin gibi dükkâna da sığınmadık. Biz o dükkâna bu provokatörlerin ne söylediğini dinlemeye davet üzerine gittik.

"ZAFER PARTİSİ'NİN GELDİĞİ NOKTANIN SENİ EPEY ÜRKÜTTÜĞÜNÜ GÖRÜYORUZ"

Bizden bir de particik diye bahsetmişsin. Doğrusu bahsettiğin gemiciklerin ne kadar küçük olduğunu düşündüğümüzde sen particik dediğine göre önüne gelen anketlerde Zafer Partisi'nin gelmiş olduğu noktanın seni epey ürküttüğünü görüyoruz. Üstelik bu sığınma noktasına gelince biz hiçbir zaman hiçbir yere sığınmayız ama ben İçişleri Bakanlığı’na yürüdüğüm zaman İçişleri Bakanlığı’ndan dışarıya çıkamayan bir İçişleri Bakanı var hala görevde. Benim kendisine karşı Anayasa'yı savunduğum ama senin görevden alamadığın biri. Bu kadar kötü bilgi ile devlet anca bu kadar kötü yönetilir. Bu konudaki açıklamamı şu sözlerle bitiriyorum; Haziran 2023 seçimlerinden sonra Zafer Turizm Kabil ve Şam seferleri dışında Katar'a da sefer düzenleyecek. Haberin olsun."

ZAFER PARTİSİ'NE "HATAY KIRIKHAN VE REYHANLI'YA ALINMASIN" TALİMATI!

Öte yandan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bölgede yaptığı ziyaretler sırasında kendisine Zafer Partisi heyetinin Hatay Kırıkhan ve Reyhanlı’ya alınmaması talimatı geldiğini öğrendiğini açıkladı. 

Özdağ, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Gaziantep Valiliği Zafer Partisi’nin ilçe ziyaretlerini engellemek için 7 gün ilde bütün siyasi faaliyetleri yasakladı. Kilis Valiliği ilin hemen her meydanını siyasi faaliyete kapadı. Hatay’da Zafer Partisi’ni Kırıkhan ve Reyhanlı’ya sokmama talimatı verilmiş. ZAFER GELİYOR” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ümit hoca kaçtı" şeklindeki yorumları, Erdoğan'ın yıllar önce Soma’daki maden faciasında kaçıp bir markete sığındığı görüntüleri gündeme getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2014 yılında Soma'da meydana gelen ve 301 madencinin ölümüyle sonuçlanan maden faciasının ardından ilçeye gitmiş, yaptığı basın açıklamasından sonra ise bir grup vatandaş tarafından protesto edilmişti. Erdoğan, protestoyu başlatan gencin gözaltına alınması üzerine halkın da protestoya katılması ve "Başbakan istifa, hükümet istifa" sözleri üzerine bir markete sığınmak zorunda kalmıştı.

İşte Erdoğan'ın markete sığındığı o görüntüler:

Editör: Yadigar Hanım