Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, çeyitli temaslarda bulunmak ve seçim çalışmaları için Adana'ya geldi. Sabah saatlerinde  Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Özdağ, İl Emniyeti Müdürlüğü'nün kendisine koruma tahsis etmemesini eleştirdi.

Özdağ, partisinin bulunduğu ATA İttifakı'nın 'Ne mutlu Türküm diyene' demekten vazgeçmeyen tek ittifak olduğunu, seçime katılan diğer ittifakların bu cümleyi söyleyemeyeceğini belirtti. Millet ve Cumhur ittifaklarını eleştiren Özdağ, mültecilerin ülkelerine dönmesi için Zafer Partisi ile Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'a oy verilmesi çağrısında bulundu. Özdağ, iktidara geldikleri takdirde ülkedeki mülteci ve kaçakları gerekirse zorla geri göndereceklerini söyledi.

'ADANA DIŞINDA HİÇBİR YERDE SORUN ÇIKMADI'

Dün yaptığı, "Bu akşam Adana'da olacağım. Adana Emniyet Müdürlüğü bana koruma ekibi vermeyi reddetmiş. Adana Emniyet Müdürü'ne iletilmek üzere yazıyorum. Belime silahımı takar, kendimi korurum. Bundan sonra ekip yollasan da istemiyorum. Beni koruyacak binlerce Adanalı var" paylaşımı ile ilgili soru üzerine Özdağ şunları söyledi:

"Herhalde Türkiye'de tehdit sıralamasında önde gelen isimlerden birisiyim. Seçim ortamında sağlıklı düşünen bir emniyet, hiçbir şey söylemeye gerek kalmadan bir parti genel başkanının bir il ziyaretinde, hele böyle provokatif bir ortamda gereken tedbirleri alır. Benim koruma polisim her ile gelmeden önce irtibat kurar ve bildirir. Şu ana kadar Adana dışında hiçbir yerde sorun çıkmadı. Bir tek, Adana'da bize verilen cevap şu oldu; 'Koruma Şube olarak bir polis ile korunan kişilere koruma vermiyoruz. Böyle bir karar aldık ve uyguluyoruz.' Kardeşim, sizin kararınız hiç önemli değil. Bu tehdit değerlendirmesine göre yapılacak bir uygulamadır. Eğer Adana'da bana yönelik bir tehdit olmadığını düşünüyorsanız; o sizin düşünceniz. Ben kendimi korurum. Ama bunun doğru bir karar olduğunu düşünmüyorum. Onun için sosyal medyada paylaştım. Birçok emekli polis, jandarma arkadaşlar da silahlarını takmışlar, il başkanlığımız önüne 'Biz koruruz' diye gelmişler."

ZAFER PARTISI GENEL BASKANI UMIT OZDAG, ADANA EMNIYET MUDURLUGU'NUN KENT ZIYARETI SIRASINDA KENDISINE KORUMA TAHSIS ETMEME KARARINI SOSYAL MEDYADA DUYURMUSTU. FOTO: CAN CELIK/ADANA, (DHA)

DHA

Editör: Yadigar Hanım