Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ kendisini hedef alan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yaptığı açıklama ile çok sert tepki gösterdi.

Habererk / Haber Merkezi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Meclis’te partisinin grup toplantısında Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ’ı hedef aldı.

Akşener açıklamasında sığınmacı politikalarına ilişkin ‘Ortaçağ kafası’ diyerek Zafer Partisi’ne iftira attı.

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ, sosyal medyadan paylaştığı videoyla Akşener’e çok sert yanıt verdi.

Özdağ yanıtında şu ifadeleri kullandı:

“ORTAÇAĞ KAFASINA SAHİP OLANLAR FETÖ GİBİ TERÖR ÖRGÜTLERİYLE TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE KARŞI İŞBİRLİĞİ YAPABİLENDİR”

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN AKP’NİN PARTİZAN AĞZI BOZUK BAKAN YARDIMCISI İSMAİL ÇATAKLI’YA TOKAT GİBİ SÖZLER! ÜMİT ÖZDAĞ’DAN AKP’NİN PARTİZAN AĞZI BOZUK BAKAN YARDIMCISI İSMAİL ÇATAKLI’YA TOKAT GİBİ SÖZLER!

“İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Zafer Partisi’ne çok ağır sözlerle bugün Meclis’te yaptığı grup konuşmasında saldırdı. Zafer Partisi’ni Ortaç kafasına sahip olmakla suçladı. Sığınmacılara karşı ayrıştırıcı ve düşmanca bir dil kullanıyormuş Zafer Partisi. Ve kirli bir zihniyeti temsil ediyormuş. Vicdansız olup sığınmacılara sövmekle suçlanıyoruz Meral Akşener tarafından. Öncelikle şunu söyleyeyim: Zafer Partisi, Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçisi bir partidir. Ve İyi Parti gibi Türkiye Cumhuriyeti devletine, Atatürk’e saldıran 1924 anayasasını yok sayan ve 1921 anayasası konusunda HDP ile PKK ile AKP ile Deva Partisiyle Gelecek Partisiyle özetle Hürriyet ve İtilaf geleneğiyle bir araya gelip imza atacak bir parti değildir. Zafer Partisi Türk Milleti ve Atatürk’ün partisidir. Öyle de olmaya devam edecektir. Ortaçağ kafasına sahip olanlar FETÖ gibi terör örgütleriyle Türk Milliyetçilerine karşı işbirliği yapabilendir.”

ÖZDAĞ'IN AÇIKLAMALARININ TAMAMI: