Ümit Özdağ 31 Mart yerel seçimlerinin ardından sosyal medya  hesabından açıklama yaptı. Özdağ yaptığı açıklamada;

Türkiye’de biraz daha kalacaksın anlaşılan. Türk halkı dün verdiği oylar ile senin gitmeni öncelikli mesele olarak görmediğini gösterdi. Hatta önümüzdeki süreçte dünyanın dört bir yanından arkadaşların da ülkemize gelmeye devam edecek. Her gelen zaten gittikçe azalan kaynaklarımızı kullanacak.

Türk Milleti’nin üzerindeki ekonomik, politik, demografik, sosyolojik yükü artıracak.

Kontrolsüz göç ile ekonomik krizin derinleşmesi arasındaki köklü bağı Türk halkının görmesi için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor demek ki..Ve daha fazla bedel ödememiz lazım. Öte yandan, evet, bir süre daha bu ülkede kalacaksın ancak asla kendini evinde hissetme. Vatandaşlık alsan da burası senin vatanın değil ve olmayacak. Ve aldığın vatandaşlık iptal edilecek.

Çünkü biz, Zafer Partililer durmadan duraksamadan kontrolsüz göçün Türkiye’yi nereye sürüklediğini halka anlatmaya devam edeceğiz. Ve bir gün muhakkak Türk halkının büyük bir çoğunluğu ayağa kalkarak, “ Dönün artık evinize” diyecek. Tabii her seçim döneminde aranızdaki Türk vatandaşlarının sayısı arttığı için bizim işimizde daha zor olacak. Olsun, üstesinden geliriz.

Evet, bu seçimlerde Oylarımızı istediğimiz gibi bir patlamaya götüremedik. Ancak büyük ölçüde yerel seçim dinamiklerine rağmen muhafaza ettik. Artık tek başına iki seçim geçirmişun üstünde oyu konsolide etmiş bir Zafer Partisi var.

Ve Türkiye erken genel seçime yürürken biz eksiklerimizi hızla tamamlayar, 1 milyonak kaldığımız yerden devam edeceğiz. Zafer Partisi’ne oy veren bütün seçmenlere tek tek teşekkür ediyorum. Çocuklarınıza bir GÖÇMENİSTAN devretmemek için elinizden geleni yaptınız. Keza Zafer Partisi’nin bütün il ve ilçe başkan ve teşkilatlarına olağanüstü AZ imkanlar ile fedakarca çalıştığınız için teşekkür ediyorum. Ve Zafer Partisi’nin değerli adayları, eşitsiz şartlar altında başarı ile yürüttüğünüz kampanya için teşekkür ediyorum.

Atatürk’ün izinde vatanızı ve ailemizi kararlılık ile savunmaya devam edeceğiz...İfadelerine yer verdi.

Editör: Habererk Com