İSTANBUL, (DHA) - Ümraniye Belediyesi, Kahramanmaraş’ta kurduğu Yaşam Merkezi’nde, İstanbul Kadın Kuaförleri-Manikürcüleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile gönüllü kuaförlerle depremzedeler için saç kesimi, sakal tıraşı ve manikür gibi kişisel bakım hizmeti başlattı. 

Gönüllü 6 kadın ve 15 erkek kuaförü, 2 Nisan’dan beri Onikişubat’ta 600 afetzedenin saç tıraşını ve bakımlarını, el ve ayak bakımlarını yapıyor. Depremzedelere, hijyen ürünü, şampuan ve krem gibi malzemelerin bulunduğu birer çanta da hediye ediliyor.

"ONLARIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım depremin izlerini yavaş yavaş silmek istediklerini belirterek konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Depremzede vatandaşlarımızın kuaför hizmetimize gösterdiği ilgi beni çok mutlu etti. İstiyoruz ki, buradaki hayat artık normale dönsün ve insanlar günlük yaşamında her ne yapıyorsa kaldığı yerden devam edebilsin. Ümraniye Belediyesi olarak depremzede kardeşlerimizi bir an olsun yalnız bırakmadık. Onların her türlü ihtiyacını düşündük. Gönüllü kuaförlerimizle bölgedeki vatandaşlarımızın kişisel bakımlarını üstlendik. Bundan sonra da onların yanında olmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: dha