Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer Dolar/TL kuruna ilişkin çarpıcı tahminlerde bulundu. 5 Nisan 1994 krizine dikkat çeken Geçer, daha kötü günlerin yaşanacağının sinyalini verdi.

Dolarda kırılma yaşanması durumunda 5 Nisan 1994 krizine dikkat çeken Selçuk Geçer, sert bir piyasa ile karşılaşılabileceğini ifade etti. Doların 5 katına çıkabileceğini ifade eden Geçer, uygulanan politikaların yetersizliğini eleştirdi.

medyatava'da yer alan habere göre, 1994 krizi üzerinden örnekler veren Geçer, günümüzde de bu durumun yaşanma olasılığının olduğunu söyledi. Uygulanan para politikalarıyla işlerin daha kötüye gittiğini vurgulayan Geçer, bu sürecin devam etmesi halinde 1994 krizinden daha kötü bir kriz yaşanabileceğini sözlerine ekledi. Geçer, doların 60 ila 70 lira kadar çıkabileceğini belirterek 5 katına çıkan bir dolar kuruyla karşılaşmamızın ihtimal dahilinde olduğunu sözlerine ekledi. Bedelin ağır olacağını ifade eden Geçer, " Bir an önce bu para politikalarıyla sürecin yönetilmesinden vazgeçilmek ve ekonominin gerçekleriyle yüzleşmek zorunda." yorumunda bulundu.

Editör: Habererk Haber Merkezi