Babam ve Oğlum, Ahlat Ağacı gibi filmlerin usta oyuncusu Sencer Sağdıç hayatını kaybetti.

Babam ve Oğlum, Ahlat Ağacı gibi filmlerin usta oyuncusu Sencer Sağdıç 68 yaşında hayatını kaybetti.

Hekimoğlu sinema filmi ile 2003 yılında oyunculuk hayatına başlayan Babam ve Oğlum, Düşler ve Yokoluşlar, Kosmos gibi farklı birçok filmde yer alan oyuncu Sencar Sağdıç 68 yaşında hayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden Sağdıç son olarak İbrahim Büyükak'ın yazıp yönettiği 'İlginç Bazı Olaylar' isimli dizide rol almıştı.

Sağdıç’ın ölüm haberini İzmir Kısa Film Festivali sosyal medya hesabından, "Kısa filmin sorgusuz en büyük destekçilerinden sevgili dostumuz Sencar Sağdıç’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşamaktayız."

"Kamera önü kadar yapım konusunda da birçok genç yönetmene yardım eden, film çekme konusunda yüreklendiren Sencar ağabeyimizi oynadığı filmlerle hatırlayacağız" sözleriyle duyurdu.

SENCER SAĞDIÇ KİMDİR?

1954 yılında Balıkesir Edremit'te doğan ünlü sanatçı kısa filmin en büyük destekçilerinden biridir. 2003 yılında Hekimoğlu filminde rol alarak sinema dünyasına atılmıştır.

OYNADIĞI FİLMLER

Hekimoğlu,Korkuyorum Anne, Beş Vakit, Babam ve Oğlum, Düşler ve Yokoluşlar, Kosmos, Zerre, Görünmeyen, Bir Gevrek Bir Boyoz İki de Kumru, Son Kuşlar, Ben O Değilim, Vay Başıma Gelenler, Hadi İnşallah, Kardeşim Benim, Albüm, Çırak, Ahlat Ağacı, Yol Kenarı, En Uzun Gece, Zuhal, İlginç Bazı Olaylar

lmkmlkmk

'Yargı'dan seyirciyi üzecek karar 'Yargı'dan seyirciyi üzecek karar