Ünlü piyanist Fazıl Say, askerlik fotoğrafını "Gelsin Askerlik anısı, Burdur 2002" notuyla sosyal medya hesabından paylaştı.

Ünlü piyanist vatani görevini Burdur 3. Piyade Er Eğitim Tugay Komutan Yardımcılığı'nda tamamladı.

Türkiye'de sinema, müzik ve TV ekranlarının erkek ünlüleri askerliklerini nerede yaptı biliyor musunuz? İşte ünlülerin askerlik fotoğrafları...

ZEKİ MÜREN

1996 yılında vefat eden usta sanatçı Zeki Müren’in askerlik yıllarına ait fotoğrafları ortaya çıktı.

1956’da Çankırı Piyade Okulu’nda Teğmen rütbesiyle askerliğini tamamlayan Zeki Müren’in o yıllara ait fotoğraflarını, Yıllarboyu Tarih dergisi yayınladı.

Tarih haberciliğini belgeli ve fotoğraflı şekilde yapan derginin, içerisinde Zeki Müren’e dair bilgilerin de yer aldığı 86’ncı sayısı tüm gazete ve dergi bayilerinde yerini aldı.

ÜMİT BESEN

Ümit Besen, Instagram hesabında nostalji yaptı. Ünlü şarkıcı askerlik pozunu “1976- 3. Tugay Jandarma Onbaşı Kurs Bölüğü, Kütahya” notuyla takipçileriyle paylaştı.

ALİŞAN

Alişan sosyal medya hesabından askerlik yıllarına ait bir fotoğrafını paylaştı. Vatani görevini Ankara Kara Kuvvetleri Armoni Mızıka Bölüğü'nde yapan ünlü şarkıcı Tolga Çevik'le askerlik arkadaşı olduğunu söyledi. Alişan paylaştığı bu fotoğrafın altına şu notu düştü; ‘Hayırlı güzel haberler alacağımız bir hafta olsun İnşallah... Armoni Mızıkası benim daha 13 ayım var, o tezkereci asker hatırası’

İLBER ORTAYLI

Tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı sosyal medya hesabından askerlik fotoğrafını"Askerlik günleri, Jandarma Eğitim Alayı, Devrek, Zonguldak, 1975" notuyla paylaştı. Ünlü tarihçinin fotoğrafına binlerce beğeni geldi.

MANUŞ BABA

Manuş Baba’nın (Mustafa Özkan) askerlik fotoğrafı sosyal medyaya damga vurdu.

Bedelli askerlikten yararlanan Manuş Baba’nın saçı ve sakallarını kestikten sonra bambaşka birine dönüşmesi sosyal medyada çok konuşuldu.

ÇAĞATAY ULUSOY

Ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy asker oldu. Vatani görevini yapmak için dün Ankara Mamak'taki birliğine teslim olan Çağatay Ulusoy'dan ilk fotoğraf geldi. Ünlü oyuncu kamuflaj giydi poz verdi.

Son dönemde aldığı kilolarla gündeme gelen Çağatay Ulusoy bedelli askerlik görevini yapmak için Ankara'daki birliğine teslim oldu. Kamuflaj giyip objektiflere poz veren yakışıklı oyuncu görüntüsüyle sevenlerinden tam not aldı. Ulusoy, 21 gün askerlik görevinin ardından tezkeresini aldı.

CAN YAMAN

Can Yaman, geçtiğimiz hafta vatani görevini yerine getirmek için İzmir'deki birliğine teslim oldu.

Askerlik öncesi saçlarını ve sakallarını kestiren Yaman'ın görüntüsünü kuaförü paylaştı. Ünlü oyuncunun yeni imajı sosyal medyada olay oldu...

Kamuflajları giyen Can Yaman'dan yeni bir fotoğraf daha geldi. Can Yaman askeriyedeki yemekhanede böyle görüntülendi.Yaman da 21 gün askerlik görevinin ardından terhis oldu.

EDİS

Şarkıcı Edis Görgülü, vatani görevini tamamlamak için aralık ayında İskenderun'daki birliğine teslim olmuştu. Edis'den askerlik fotoğrafları geldi. Genç şarkıcı, bu fotoğrafı sosyal medya hesabında takipçileri ile paylaştı.

İDO TATLISES

Bedelli askerlik yasasından faydalanan İbrahim Tatlıses’in oğlu şarkıcı İdo Tatlıses, ekim ayında Tekirdağ'daki birliğine teslim olmuştu...

İdo yemin etti. Yemin töreninin fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldı.

Ünlü şef Arda Türkmen sosyal medya hesabından paylaştığı askerlik fotoğraflarıyla nostalji yaptı.

Askerde yaşadığı deneyimleri sevenleriyle paylaşan Türkmen, fotoğrafların altına şu notu yazdı;

Uzun zamandır 'tbt' yapmıyordum... Bugünün tbt'si 2003 yılından... Karşınızda Denizli 11'inci piyade tugay komutanlığı 291'inci kısa dönem S1 personel şube yazıcısı piyade çavuş Arda Türkmen... Denizli, Aydın, Söke'ye bağlı birlikleriyle 24 saat kesintisiz mesaili şube... Acısıyla tatlısıyla, derdiyle tasasıyla, kederiyle neşesiyle yaptık vatani görevimizi... Bedelini gece nöbetinde, devriyesinde, mesaisinde ödediğimiz vatani görevimizi ...

Askere 73 kilo gidip 59 kilo dönmüştüm şaka gibi... Çok anılar biriktirdim askerlik görevimden. Bazıları acı kahve gibi kaldı damağımda, dimağımda...

Ünlü oyuncu Tamer Karadağlı askerlik yaptığı yıllara ait bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Karadağlı 1994 yılında Amasya'da çekilen fotoğrafın altına şunları yazdı; Askerliğimi nerede yaptığımı soran çok kişi var. Acemi birliği Amasya, usta birliği Gaziantep... Bu fotoğraf acemi birliğinde çekildi.. 22. Alay Çavuş Talimgâh Bölüğü. 1994 Amasya... Yanımda da hala çok yakın arkadaşım Ali Tirkeş..

Alişan sosyal medya hesabından askerlik yıllarına ait bir fotoğrafını paylaştı.

Tolga Çevik

Askerlik görevini Ankara Kara Kuvvetleri Armoni Mızıka Bölüğü'nde yaptı.

Cem Yılmaz

Cem Yılmaz askerliğini Ankara Mamak Muhabere Bilgi Sistemler Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda yaptı..

Yılmaz tam 18 ay askerlik yaptı.

Tarkan Tevetoğlu

Tarkan askerliğini Malatya'da yaptı.

Tarkan nöbette.

ALTAN GÖRDÜM

Ünlü oyuncu Altan Gördüm askerlik fotoğrafını "Asker olmuştum piyade" notu ile sosyal medya hesabında paylaştı.

Oyuncu Mehmet Aslan, Instagram hesabından askerlik fotoğrafını paylaşıp " Deniz Er Eğitim Alayı İskenderun. Askerlik anısı olmayana gerçekten üzülüyorum! (terlik iznim göğsümde) Hey gidi be... #tbt" notunu düştü.

Emre Belözoğlu - Ali Güneş

Askerliğini 2008 yılında Burdur 58. Piyade Eğitim Alayında 'Yurt Dışı Dövizle Bedelli' olarak yapan ünlü futbolcular Emre Belözoğlu ile Ali Güneş...

Nihat kahveci

Bir başka ünlü futbolcu Nihat Kahveci de askerliğini yeşil sahalardan arkadaşı Belözoğlu ile aynı yerde yaptı.

Kenan İmirzalıoğlu

İmirzalıoğlu Edirne'nin Süloğlu ilçesinde bulunan 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda askerlik yaptı.

Yakışıklı aktörden bir askerlik anısı daha.

Mehmet Ali Erbil

Erbil, vatani görevini 1983 yılında Burdur'da yaptı.

Serdar Ortaç

Serdar Ortaç askerliğini Sivas 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı 178'inci Piyade Er Eğitim Alayı'nda bedelli askerlik yaptı. Ortaç'ın asker arkadaşlarından biri de Kaan Girgin'di.

Serdar Ortaç askerde.

Ortaç yemin töreninde....

Oyuncu ve manken Barış Murat Yağcı, bedelli askerlik hakkını kullanarak vatani görevini yerine getirmek için Manisa’da bulunan birliğine teslim oldu

Oyuncu ilk askerlik gününden asker parkası ile pozunu paylaştı.

Ünlü oyuncu ve sunucu Alp Kırşan askerlik yaptığı dönemde çekilen bir pozunu Instagram sayfasında paylaştı.

Geçmişte çekilen pozların paylaşıldıı #tbt gününü askerlik anısına ayırdı Alp Kırşan. Silopi'de askerlik yaptığı dönemde çekilen bir pozunu da sayfasında paylaştı. Kırşan'ın "karşılama mangası" notuyla paylaştığı pozu çok sayıda beğeni aldı.

Türkücü İzzet Yıldızhan, askerlik fotoğrafını sevenleriyle paylaştı.

Yıldızhan, takipçilerine 'bakalım beni bulabilecek misiniz?' diye sordu.

“Elin Oğlu” programıyla yıldızı parlayan Rus oyuncu Andrey Polyanin’in, Türk vatandaşlığına geçtiği ve 2010 yılında İstanbul’da askerlik yaptığı ortaya çıktı.

İsmail BAYRAK

Vatani görevini 66. Mekanize Piyade Tugayı Barış Gücü Komutanlığı’nda tamamlayan Polyanin, “Türkiye benim ikinci vatanım. Gerekirse hiç düşünmeden cepheye de gider, Mehmetçik'le omuz omuza savaşırım” diyor.