VAN ERMENİ MEZALİMİ BİR KEZ DAHA LANETLENDİ..

VAN GÖLÜNDE ÖLÜMÜ, ERMENİ İŞKENCE VE TECAVÜZÜNE TERCİH EDEN 50 ÇOCUK VE KADIN KARANFİLLERLE ANILDI..

1915 Van işgalinde Etmeniler tarafından katledilen 2500 Müslüman Türk Zeve Şehitler anıtında. Akdamar adasına işkenceye götürülürken denize atlayıp intihar eden 50 kadın ve kız çocuğu da sahilde anıldı..

WhatsApp Image 2024-01-20 at 16.54.07

Milliyetçi Aydınlar Ocağı Platformu Başkanı Vedat Yenerer ve Van Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma ve Oğuz Çepni Boyu Doğu Anadolu Bölge Başkanı Bilal Yücebaş'ın ev sahipliğinde yapılan anma törenlerine yüzlerde kadın ve çocuk katıldı.

WhatsApp Image 2024-01-20 at 16.54.04 (1)

2 bin yıllık antik kente beton yapı! 2 bin yıllık antik kente beton yapı!

Van Oğuz Çepni Boyu Derneği Üyelerinin yanısıra, Milliyetçi Aydınlar Ocağı'ndan Vedat Çakıroğlu,  
Oguz Çepni Boyu Federasyonu Onur Kurulu Üyesi Av. Emine Aygören ve Azerbaycan Savaş Gazisi Kadınları Sosyal Yardım Birliği'nin Türkiye Şube Başkanı Zülfiye Güneş, Bir Dileğim Var Derneği'ndrn Esen Göktan da katılımcılar arasındaydı.

Zeve anıtındaki saygı duruşu istiklal marşı sonrasında yapılan konuşmalarda Ermeni mezaliminin kıyamete kadar unutulmayacağı vurgulandı.

WhatsApp Image 2024-01-20 at 16.54.06
Vedat Yenerer, yaptığı konuşmada "50 bacımızın kemikleri bu sularda duruyor. Ruhları şad olsun"diyerek Van valiliğine seslenerek onların anısına bir meydana "İffet Anıtı" dikilmesi isteğini tekrarlatarak dilekçeye imza attı.
Gerekli hassasiyeti gösteren ve güvenlik önlemleri alan Van valiliğine ve Van belediyesine misafirperverlikleri için  teşekkür etti..

Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen anma töreninde Van denizi kıyısına gidilerek denize karanfiller bırakıldı..
Daha sonra Vedat Yenerer, Milliyetçi Aydınlar Ocağı adına Bilal Yücebaş'a bir plaket vererek değerli çalışmaları ve mücadelesi için teşekkür etti.

WhatsApp Image 2024-01-20 at 16.54.02

Editör: Habererk Com