Van'ın Hacıbekir Mahallesi'nde dün gece güvenlik güçleri ile PKK'nın gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) mensupları arasında çatışma çıktı.

Olaylar sırasında ağır yaralanan 18 yaşındaki Vedat Balık, hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti. Yaralı 16 yaşındaki M.İ.'nin hastanedeki tedavisi ise sürüyor.

BARİKAT İHBARINA ANINDA MÜDAHALE

Hacıbekir Mahallesi Sürmeli Sokak'ta dün saat 22.30 sıralarında PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'lilerin yola barikat kurulduğu bilgisi üzerine, olay yerine çok sayıda polis ve toplumsal müdahale aracı (TOMA) sevk edildi.

BOMBA PATLATILDI

TOMA ile yola kurulan barikatı kaldırılmak istendiği sırada, tuzaklanan bomba uzaktan kumandayla patlatıldı. Patlamada zırhlı araçta hasar meydana geldi.

Ali Yerlikaya açıkladı: Mahzen-47 operasyonuyla yine bir suç örgütü çökertildi Ali Yerlikaya açıkladı: Mahzen-47 operasyonuyla yine bir suç örgütü çökertildi

ÇATIŞMA ÇIKTI: 1 ÖLÜ, 1 YARALI

Çevrede güvenlik önlemi alan polisler ile yolu kapatan PKK'lılar arasında ise çatışma çıktı. Çatışmalar sırasında Vedat Balık ile M.İ. yaralandı. Yaralılardan Balık hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti, M.İ. ise Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

NET BİLGİLER YOK

Bir kişinin ölümü ve yaralanmasıyla ilgili ayrıntılı bilgi alınamazken, olaylar gece geç saatlere kadar sürdü. Meydana gelen olayla ilgili yetkililer tarafından bir açıklama yapılmadı.

Editör: TE Bilişim