WhatsApp sesli mesajlarla ilgili yeni özelliğini sunacak. Yeni özellik ile bir sohbetten çıktığınızda hala sesli mesajınızı dinleyebileceksiniz.

Dün, Android için WhatsApp beta'da geliştirilmekte olan küresel sesli not özelliğiyle ilgili detaylar ortaya çıkmıştı. Bugünise iOS ile ilgili haberler var. Birkaç ay önce, WhatsApp küresel sesli not oynatıcı özelliğini duyurmuştu. Farklı bir sohbete geçtiğinizde sesli notları dinlemeye izin veren yeni bir özellik. Bu özellik iOS için WhatsApp'ta geliştiriliyordu ancak bugün bazı beta test kullanıcıları için gelişmeler yaşandı.

GOOGLE'DAN UYARI: PARANIZ ÇALINMASIN! GOOGLE'DAN UYARI: PARANIZ ÇALINMASIN!

WhatsApp sonunda küresel sesli not oynatıcısını iOS beta sürümünde kullanıma sunuyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, geri kaydırdığınızda veya farklı bir sohbeti açtığınızda dinlediğiniz sesli not kapatılmayacak.
Bu özellik bazı iOS beta test kullanıcılarına sunuldu bile.

WhatsApp Business beta da buna dahil. Ancak farklı bir sohbete geçtiğinizde sesli notları dinleyemiyorsanız, bu, WhatsApp hesabınızın özelliği test etmenize izin vermeye hazır olmadığı anlamına geliyor. Özelliği daha fazla kullanıcı için yayınlayacak gelecekteki bir güncelleme ile özellik geniş bir sürümde sunulacak. Android için WhatsApp beta hakkında, az önce yukarıda da belirttiğimiz gibi özellik hala geliştirme aşamasında ve çıkış tarihi ile ilgili bir haber yok.

Şirket bu yıl gizlilik sözleşmesi döneminde yaşanan kafa karışıklığı ve kullanıcı kaybını gidermek için yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Bu kapsamda güncellemelr gelmeye devam edecektir diyebiliriz.