Yatırım amaçlı altın biriktirenler için uzmanlar, yarım altınları daha modern ve kullanışlı arpa bileziklere dönüştürme önerisinde bulunuyor.

İşte, kuyumcuların güncellenmiş ürün listesi:

Altın fiyatlarının yükselmesiyle, yastık altındaki yarım altınlarınız daha değerli hale geldi. Altın takı tutkunları için, bu durum arpa bileziklere olan ilgiyi artırdı. Kuyumcular, arpa bileziklerin listelerini güncelledi ve şimdi bu bilezikleri edinmek için mükemmel bir zaman. Uzmanlar, önümüzdeki bir yıl içinde altına olan talebin artacağını öngörüyor. Bu doğrultuda hareket eden yatırımcılar, yastık altı altınlarını değerlendirebilir ve ek bir miktar ödeyerek yatırımlarının değerini artırabilirler.

Yarım altına sahip olanlar, altın fiyatlarındaki artıştan faydalanmak için kuyumculara yönelebilir. Arpa bilezikler, yarım altınların değerini artırmanın yanı sıra, modern tasarımlarıyla takı olarak da tercih edilebilir. Farklı ayar ve gramajlarda mevcut olan arpa bilezikler, şık görünümleriyle popülerliğini artırıyor.

Altın takılarda son trend olan arpa bilezikler hakkında bir koleksiyon hazırladık. Arpa bilezikler, özellikle Ege bölgesinde yaygın olarak kullanılıyor ve düğünlerde, topluluk etkinliklerinde sıkça tercih ediliyor. Yatırım amacıyla alınan bu bilezikler, işsizliği olmayan yapısıyla dikkat çekiyor. İki yarım altın karşılığında bir arpa bilezik edinilebilir. Altın fiyatları, Ons bazında sık sık değişiklik gösteriyor.

Ons altın, bugün dolar bazında 2.029 dolardan işlem gördü. Bu fiyatlandırmaya göre, gram altın 2.023 TL, çeyrek altın 3.308 TL ve yarım altın 6.617 TL’den satışa çıkarıldı. Son birkaç haftadır yükselişte olan altın fiyatları, yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Altın fiyatlarındaki bu değişim, kuyumcuların açıklamalarına göre, piyasada azalan çeyrek, gram ve yarım altınların yerini, işlemesiz bilezik tarzı altın takıların almasına neden oldu.

Kaynak: tgrt haber