İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğu, sosyal medyada paylaşılan videosununun ardından konuyu gündeme getiren Zafer Partisi ve Genel Başkanı Ümit Özdağ'a küfür ve hakeret dolu sözlerle iftira attı.

Ağıralioğu, dün akşam saatlerinde sosyal medyadan paylaştığı "Biz Müslüman olmayan Türk’e, Türk demiyoruz. Müslüman olmayan Kürde niçin Kürt diyelim? Niçin insan diyelim" sözlerinin yer aldığı video ile gündem oldu. Videonun 2013 yılında çözüm sürecinde çekildiğini ifade eden Yavuz Ağıralioğlu, "Ben bu videoda PKK'lıları kasederek konuştum. Çözüm sürecinde söyledim ve hükümetin siyasi retoriğini eleştirdim. Dediğim şudur hükümete o dönem, 'Siz müslüman olmayanı Türk ve insan saymıyorsunuz, o zaman bu PKK'yı ne sayıyorsunuz da bunlarla oturuyorsunuz, görüşüyorsunuz' sohbetinden kesilip, biçilip çıkarılmış bir şerefsizlikle karşı karşıyayım" diyerek ağır hakaretler etti.

Zafer Partisi ve Ümit Özdağ'ın bir operasyon girişimi olduğunu iler isüren Yavuz Ağıralioğlu, "İnsanda biraz akıl olur. Ben dört senedir siyaset dilini makul bir hale getirmeye çalışıyorum. Kastedilen bu sözleri söyleyecek kadar aklımı peynir ekmekle mi yedim. Bu Ümit Özdağ ekibi bu operasyona heves etti. Ümit Özdağ da yazmış ki 'Atatürk'le birlikte savaşan hristiyanlar vardı onlar Türk değil mi' böyle laf mı olur. Ben bir sosyolojiden bahsediyorum, iki mevzu PKK." dedi.

Çözüm sürecinde Hrant Dink konusunun da gündemde olduğunu hatırlatan Yavuz Ağıralioğlu, şöyle devam etti: "Ben Hrant Dink için 'Hrant Dink bu topraklarda derdine derman arayan, bu toprakların Ermenisidir ve Türk milletindendir' dedim. Derdine dermanı bu topraklarda arayan mezhebi, dini, ırkı ne olursa olsun bu topraklardandır, Türk milletindendir. Ben bunu çözüm sürecinde sağlam bir düstur olarak sundum piyasaya. Şimdi şunların yaptığına, heves ettiğine bak yazık ya."

Odatv'ye konuşan Ağıralioğlu, dindarların da hedef alındığını iddia ettiği açıklamasında "Şunu da belirtmek isterim. Ak Parti iktidarı dindarlara çok büyük zarar verdi. Ak Parti iktidarı dindarları çok kötü temsil etti. Bunlar dindarları kötü temsil etti diye milletin dinine imanına saldırılmasını da makbul karşılamayalım, düzeltmeye çalışalım" diye konuştu. 

Editör: Yadigar Hanım