Doğan Aydal, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak seçim sonrasında yapılan ittifak çalışmalarına katılmadıklarını vurgulayarak, "Biz bu süreçte hiçbir şekilde yer almadık ve yapılan işlemlerde de tarafımızdan herhangi bir katkı olmadı. Muhtemelen yakın bir zamanda Genel Başkanımız bu konuyu net bir şekilde açıklayacaktır" ifadelerini kullandı.

Aydal, "Biz hala seçime girdiğimiz ittifakla beraberiz, böyle bir durum yok. Yapılan işlemlerde de bizim dahilimiz yok. Sanıyorum yakın zamanda sayın Genel Başkanımız bu durumu berrak olarak anlatacaktır. Çünkü toplumdaki bu algıyı yıkmak mecburiyetindeyiz. Partinin geleceği buna bağlı. O zaman bizim AK Parti'den ne farkımız kalacak? Ben geçmişte 20 yıl AK Parti'nin bütün yanlışlarını yazan kişiyim. Biz 1.5 aylık bir seçim sözleşmesi yaptık, o kadar.” Dedi.

 YRP Genel Başkan Yardımcısı ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, sosyal medya hesabından ilaç fiyatlarına yapılan zammı eleştirdi. Kılıç, "İlaç fiyatlarına esas alınan 1 Avro bedeli Cumhurbaşkanlığı Kararı ile %30,5 artırıldı. Bu, 24 Temmuz Pazartesi gününden itibaren tıbbî ürünlerde %30,5 zam demek. Zamlar enflasyonu, enflasyon faizleri tetiklemeye devam ediyor. Halkımızı fakirleştiren, maaş artışlarını ele geçmeden eriten bu kısır döngüden çıkmak mümkün. Çare bizde. Yeniden Refah Partisi’nde. Milli Kaynak Paketleri’nde" dedi.

Editör: Habererk Haber Merkezi