'Teşkilatımız koyun gibi'

Yerel seçimler için yapılan adaylık belirleme aşamasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize Belediye Başkan adayı olarak dışarıdan birini seçmesi tartışmalara neden oldu.

'Teşkilatımız koyun gibi'

 

Erdoğan Rize için yaşayan Prof. Dr. Reşat Kasap'ı aday gösterdi.

Prof. Dr. Reşat Kasap'ın aday olarak belirlenmesi üzerine, AKP eski Rize Merkez İlçe Başkanı Mehmet Topaloğlu "Teşkilatı koyun olan ilin, Belediye Başkanı Kasap olur" diye tepki gösterdi.

Rize'ye dışarıdan gelecek belediye başkanı istemediğini söyleyen bazı AKP'liler, önceki gün bir protesto gösterisi yapmıştı.

Rize dışından aday seçilmesine en sert tepki AKP Rize eski Merkez İlçe Başkanı Mehmet Topaloğlu'ndan geldi.

Topaloğlu'nun ismi de, daha önce bazı CHP üyelerinnin AKP üyesi çıkması sonrasında açılan soruşturmada geçmişti. Soruşturma sonrası da genel merkez tarafından görevden alınmıştı

Facebook sayfasında 'Teşkilatı koyun olan ilin, Belediye Başkanı Kasap olur' diye yazan Topaloğlu, yazdıklarının arkasında olduğunu belirterek şunları söyledi:

"O ifadeler bana ait. Bu teşkilat dışarıdan aday getirmeyi sever. Zaten yine öyle yaptılar. Aslında teşkilatın kendisi de yapmadı, başkaları yaptı. Onların kim olduğunu da zaten herkes biliyor. Ben de tepkimi böyle dile getirdim."

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2013, 11:54
YORUM EKLE