CHP, Ankara Adayı Mansur Yavaş

CHP'de özellikle Muharrem İnce gibi isimler karara tepki gösterirsen MHP'de de ise "Yavaş" tartışması başladı.

CHP, Ankara Adayı Mansur Yavaş

Ankara'da Mansur Yavaş çatlağı! Yavaş'ın CHP ile görüştüğünü söylemesinin ardından Ankara kulisleri hareketlindi. CHP'de özellikle Muharrem İnce gibi isimler karara tepki gösterirsen MHP'de de ise "Yavaş" tartışması başladı. İşte Ankara kulislerini hareketlendiren o ilginç gelişme;

Bir dönem MHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mansur Yavaş'ın CHP'den adaylığının kesinleştiği iddia edildi. Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Şükrü Karaca, Yavaş'a hayırlı olsun mesajı gönderirken, twitter'dan paylaştığı o mesajı kısa süre sonra sildi. Karaca, kişisel twitter hesabından "Değerli dostum güzel halk adamı Mansur Yavaş Ankara'ya hayırlı olsun” mesajını paylaştı.

İLK TEPKİ İNCE'DEN

Hayırlı olsun mesajı sosyal medyada hızla paylaşılınca, Karaca twitter hesabından o mesajı sildi. İnce, ise Yavaş ile ilgili olarak "partimize yazık oluyor" mesajını paylaştı. İşte İnce'nin tepkisi;

1- Adaylık önemli değil partimi düşürdükleri duruma üzülüyorum. Partinin adayını danışman  twitter'dan açıklıyor! şu anda o tweet yok!

2- Eski partisini CHP'lileşmekle suçlayan bir kişi CHP'den aday olup olmamayı düşünecekmiş! kendisine ısrarlı teklifler varmış!

3- Israrlı teklifler olduğunu yazdığı tweet de yok meydanda! Partimize de, Cumhuriyet'in başkenti Ankara'ya da yazık oluyor.

4- Amaç parti tabanını sağlam tutup diğer partilerin tabanına güven vermek olmalıdır.
 
5- Kendi partisinden, başka partilerden aday olamayanı aday yapmakla olmaz bu işler!
 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2013, 20:04
YORUM EKLE