Erdoğan'ı Ankara korkusu sardı

Yaklaşan yerel seçim öncesinde, özellikle Ankara’da Melih Gökçek’in Mansur Yavaş’ın gerisine düşmesi, Recep Tayyip Erdoğan’ı paniğe sevk etti.

banner311
Erdoğan'ı Ankara korkusu sardı

Önüne gelen anket sonuçlarında, Mansur Yavaş’ın Melih Gökçek’in bir puan öne geçmesine bir hayli sinirlenen Erdoğan, aldığı ani bir kararla Ankara’nın çeşitli ilçelerinde mitingler tertiplemeye başladı.

Ankara’nın kaybedilmesini büyük bir itibar kaybı ve AKP’nin dağılmasını başlatacak tetikleyici bir faktör olarak değerlendiren Erdoğan, duruma bizzat müdahale etme gereği duyarak, ilçe ilçe gezmek suretiyle Melih Gökçek’e oy toplayıp mevcut sıkıntıyı aşmaya çalışıyor.

Keçiören’den sonra Yenimahalle ve Etimesgut mitinglerinde konuşan Başbakan Erdoğan, Mansur Yavaş’ı hedefine koyarak ağır eleştirilerde bulundu. CHP’nin MHP’li adayla seçime girmesini eleştiren Başbakanın miting konuşmasının büyük bölümünü Mansur Yavaş’a ayırması, siyasi çevrelerde Başbakan Erdoğan’ın Ankara konusunda büyük bir tedirginlik yaşadığı şeklinde yorumlandı.

AKP’ye yakın çevreler, Başbakanın önüne gelen anket sonuçlarından sonra Melih Gökçek’e bir hayli öfkeli olduğunu ve eğer seçimi kaybederse Melih Gökçek’e bunun bedelini ödeteceğini çok ağır bir dille ifade ettiğini konuşuyor.

Melih Gökçek kendisine yakın çevrelerde Başbakan’ı kastederek “ Bu seçimi onun yüzünden kaybedeceğiz. Eğer cemaatle bu şekilde bir kavgaya girmeseydi, seçimi çok rahat kazanırdım. Kaybedersem bunun tek suçlusu Erdoğan’dır.” dediği Ankara’da çok sık konuşulan bir iddia.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 15:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.