Siyasetin Romantik Yüzünde MHP ve CHP

Seçimlere katılan tüm adaylara yapılan kahvaltı davetine MHP adayı Arif Tevetoğlu

Siyasetin Romantik Yüzünde MHP ve CHP

~~Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Maltepe ilçesinde belediye başkan adayı olan diğer siyasi partilerin adaylarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Kılıç, "Maltepe için hep beraber çalışacağız. Kazanan Maltepe olacak" dedi.


İstanbul'un Maltepe ilçesi, Türk siyasetinde ender görülen bir olaya şahit oldu. Belediye Başkanı Ali Kılıç, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Maltepe'yi yönetmeye talip olan diğer adaylarla buluştu.

 

Seçimlere katılan tüm adaylara yapılan kahvaltı davetine MHP adayı Arif Tevetoğlu, SP adayı Mustafa Akın, DP adayı Gülay Ezibay, İP adayı Şükrü Cengiz Arı, HDP adayı Zabit Vurdu, bağımsız adaylar Erdal Can ve Vedat Öztürk katıldı. Başkan Ali Kılıç, göreve başlamasının üzerinden geçen 6 ayda yaptığı çalışmaları ve Maltepe için hayata geçirmeyi planladığı projelerini toplantının katılımcılarıyla paylaştı. "Sizlerden biri de Maltepe’de seçilebilirdiniz" diyen Kılıç, "Maltepe’de 5 yıllık süreç içinde, olgunluk ve dayanışma içinde olup, bireysel çıkışlarımızı bir yana bırakırsak, Maltepe kazanacaktır. Maltepe’nin sorunları çözülebilir sorunlardır. Ben değil, biz ne yapabiliriz diye düşünmeliyiz. Siyaseten farklı düşünebiliriz ama burası kamu kurumu. Maltepe’nin çıkarları neyi gerektiriyorsa bunu yerine getirmeliyiz. Kazanan Maltepe olacaktır" diye konuştu.


MAHALLE TOPLANTILARI BAŞLIYOR


Başkan Kılıç, Maltepe’de hayata geçirdiği çalışmalarıyla ilgili de katılımcıları bilgilendirdi. Başkan Kılıç, seçim dönemindeki projelerinden biri olan 18 mahalleye kreş projelerini geliştirmek istediklerini belirterek, "Semt konakları adı altında Anadolu’daki konak kültürünü de yaşatmak istiyoruz. Çok amaçlı toplantı salonu, muhtarlık birimi, kadınlara, gençlere çeşitli becerileri kazandıracak kursların verilebileceği 6-7 derslikli semt konakları projelerimizle ilgili çalışmalarımıza ve arsa arayışlarına devam ediyoruz. Engelliler ve yaşlılarla ilgili projelerin yanı sıra Maltepe’deki spor kulüpleri ve gençlere, kadınlara yönelik spor tesislerinin yanış sıra uyuşturucuyla etkin mücadele için çalışmalarımız var" dedi. Kılıç, seçimde söz verdiği mahalle toplantılarına gelecek hafta başlayacağını ve Maltepe’nin 18 mahallesine teknik ekibiyle birlikte giderek, sabah 06.00-08.30 saatleri arasında mahalle halkı ile bir araya geleceğini söyledi.


Toplantıya katılan adaylar da Kılıç'a, Maltepe'deki siyasi parti adaylarını bir araya getirerek fikirlerini alma noktasında gösterdiği hassasiyet için teşekkür ettiler. Adaylar Başkan Kılıç'a, Maltepe'nin gelişimine katkı sağlayacak tüm projelerde destek olacaklarını söylediler.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER