Yunanistan'dan 17 ay sonra Türkiye kararı geldi.

Aşı sertifikası olan ya da “Covid-19 PCR/RAPID” negatif test sonucu beyan eden Türk vatandaşları, bugünden itibaren Yunanistan’a giriş yapabilecek.

ATİNA- Yunanistan, koronavirüs nedeniyle 17 aydır kapalı olan Türkiye sınır kapılarını açma kararı aldığını açıkladı. Buna göre aşı sertifikası olan ya da “Covid-19 PCR/RAPID” negatif test sonucu beyan eden Türk vatandaşları, bugünden itibaren Yunanistan’a giriş yapabilecek.

DÜNYANIN GÖZÜ SOÇİ’DEYDİ! ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİ SONRASINDAKİ ORTAK BİLDİRİNİN DETAYLARI DÜNYANIN GÖZÜ SOÇİ’DEYDİ! ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİ SONRASINDAKİ ORTAK BİLDİRİNİN DETAYLARI

Yunanistan Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Kurumunca (YPA) yayımlanan 5 Ağustos tarihli seyahat direktifinde, aşı sertifikası olan ya da “Covid-19 PCR/RAPID” negatif test sonucu beyan eden Türk vatandaşlarının, bugünden itibaren Yunanistan’a giriş yapabilecekleri belirtildi.

Yunanistan’a girişte tüm ülkelerin vatandaşları için kişisel bilgiler içeren “seyahat formunu” doldurma uygulamasının devam ettiği vurgulanan direktifte, Türkiye’nin yanı sıra 35 ülke için aranan şartların 12 yaşından büyük çocuklar için de geçerli olduğu kaydedildi.