Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi yurtdışında bulunan şeyh ve tarikatlar ortak bir açıklama yaparak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy istedi.

Müslüman Kardeşler örgütüne bağlı Dünya Müslüman Alimler Birliği başkanı ve Libya müftüsünün de aralarında bulunduğu 55 şeyh, Erdoğan'ın Müslümanlar için yaptığı reformları överek, oy kullanmayanların da mali, medya ve siyasi konularda destek vermesi gerektiğini vurguladı. Türkiye’nin G-20 ülkeleri arasına girmesi, elektrikli araba ve insansız hava araçlarının üretiminden bahsedilen açıklamada, muhalefetin Türkiye ve İslam dünyası düşmanlarından destek aldığı iddia edildi. 

‘ERDOĞAN'IN POLİTİKALARI MÜSLÜMANLARA ÇOK FAYDA SAĞLADI’ 

Açıklamada özetle şu ifadeler yer aldı:

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dönemindeki politikasının Müslümanlara çok fayda sağladığı her takipçi tarafından bilinmektedir. Tesettürde ve diğer konularda dayatılan ısrarı kaldırdı, camiler ve Kuran hafızları çoğaldı.

Türkiye, uluslararası alanda güçlü bir aktör haline geldi ve G-20’ye girdi. Sağlık alanında kalkınma yaşadı, kendi elektrikli arabasını, zırhlı araçlarını, uçak gemisini ve insansız hava araçlarını üretti.

Karşı taraf (muhalefet), Türkiye ve İslam dünyası düşmanlarından aldığı desteği kimseden saklamıyor.

Bu seçimlerde oy kullanma hakkı olan Müslümanlar, Erdoğan ile partisinin ve onun bir bölümüne değindiğimiz seçkin reform projesi lehine oy kullanmalıdır. Bu hakka sahip olmayan Müslümanlar, Türkiye’deki kardeşlerine her biri elinden geldiğince mali, medya, siyasi ve diğer konularda destek vermeli ve Allah’a dua etmelidir.”

Editör: Yadigar Hanım