Vücuttaki en önemli cilt sorunlarından biri de sivilceler... Öyle ki bazı durumlarda sivilceler insanlar için önemli sorunlar oluşturabiliyor. Ancak bazı tariflerle sivilceler kökten yok edilebiliyor.

Milliyet'te yer alan habere göre İşte sivilceleri cildinizden silip atan maske tarifi...Bu altın renkli baharatın faydaları neredeyse 4000 yıl önce keşfedilmiş! Yayınlanan bir araştırmaya göre, Güney Asya'da sayısız tıbbi ve dini amaç için kullanılmıştır.

Zerdeçal ve ana bileşeni kurkumin, vücudunuzun en büyük organı olan cildinizi tedavi etmek için harika bir ilaçtır! Topikal olarak kullanıldığında zerdeçal, sedef hastalığı ve atopik dermatiti yatıştırmaya yardımcı olur, iltihabı dindirir, sivilce izlerini soldurur ve yaraları tedavi eder. İşte sivilceleri geçiren zerdeçallı maske tarifi...

Malzemeler:

Organik elma sirkesi 1/2 çay kaşığı zerdeçal tozu, 1 yemek kaşığı organik, bal (tercihen Manuka balı), süt (isteğe bağlı). Zerdeçal tozunu balla karıştırın. Göz çevresinden uzak durarak maskeyi cildinize uygulamak için temiz ellerinizi kullanın. 15-20 dakika bekletin, ardından ılık suyla durulayın. Zerdeçal tozu ciltte sarımsı bir renk bırakırsa, lekeli bölgelerin üzerinden geçmek için süte batırılmış bir pamuk kullanarak temizleyin. Bu maskeyi haftada iki kez tekrarlayın.