Türkiye'nin en önemli sorunu olan ekonomik krize yönelik bir soruyu yanıtlayan Aslan Yaman, sorunun kökeninin ülkemize giren büyük çaptaki yabancı sermayenin son dönemde azalması olduğuna dikkat çekti.

Küresel nedenlerle, ülkemize 2010 yılı itibariyle 250 milyar dolar yabancı sermaye girişi olduğuna dikkat çeken Yaman, bu paranın üretim ve istihdama kanalize edilmediğini, kârını elde eden yabancı sermayenin günü gelince ülkeden çıkma noktasına gelmesiyle krizin kaçınılmaz olduğuna işaret etti.

Üretimin yeniden canlandırılması gerektiğine vurgu yapan Yaman, bunun da ülkenin öz kaynakları ile, üreterek gerçekleşmesi gerektiğine işaret etti.

Üçüncü bir ittifak olup, olmayacağı yönündeki soruya ise," ülke insanını ittifaklara bölmeden kucaklamaya hazırız", cevabını veren Yaman, Kuşadası'nda devam eden teşkilat çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Zafer Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, genel başkan yardımcılarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Genel Başkan Yardımcıları Aslan Yaman, Ismail Türk, Sedat Timur ve Aydın İl Başkanı Cem Akbudak'a ziyaretleri dolayısıyla teşekkür etti.