Balıkesir’de başlayıp 10 ile yayılan olayda emekli polis memuru G.T. online Turgo Shared sistemi üzerinden üyelikler almaya başladı.

İddialara göre, sistem üzerinden 174 dolardan başlayan fiyatlarla girişler alındı. Kişilere paralarının 20 gün içinde geri alacakları söylendi.

Şu ana kadar yaklaşık 20 bin üyeye ulaştığı ve 20 milyon liranın üzerinde para toplandığı tespit edilen Turgo Shared uygulamasında, ilk olarak üyelere sistem üzerinden bisiklet ve motosiklet seçeneği sunulurken, artan talep sonrasında değeri 800 bin TL'yi bulan lüks otomobiller de eklendi.

Yüksek kâr dağıtan sistemin çöktüğünün duyulmasının ardından ise para yatıranlar, polise dolandırıldıkları gerekçesiyle şikayetçi olmaya başladı. Başlatılan soruşturmada sistemi Türkiye'de kurduğu ileri sürülen G.T. ile birlikte 26 kişi gözaltına alındı, bir şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

DÖRT KİŞİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınan 26 kişiden 10'u emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 16 şüpheliden 12'si adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, G.T.'nin de aralarında bulunduğu dört kişi tutuklandı.

Editör: Habererk Haber Merkezi