CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bir troll ordusunun olduğu iddia etmişti. Bu iddianın ardından akıllara, hükümete yakınlığıyla bilinen Osmanlı Ocakları Eskişehir İl Başkanı Esat Demirtaş'ın 2021 senesinde bir söyleşi sırasında söylediği sözler geldi.

Sosyal medyayı kendilerinin yönettiğini iddia eden Demirtaş, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘kefenli askeri’ olmaya ant içtiklerini söylemişti.

Demirtaş'ın konuşması şöyle:

“200  BİN KİŞİLİK ORDUMUZ VAR”

“Sosyal medyada 200 bin kişilik ordumuzun ben yönetimindeyim. Sizin bilmediğiniz bir sosyal medya savaşı da veriyoruz. Bunu bilmenizi istiyorum. Orayı biz yönetiyoruz artık. Herkesin elinden aldık. Her gece 200 bin kardeşimle beraber gece 23.00’e kadar ailemden uzak kalma pahasına bir odaya çekilip bir mücadele veriyoruz. Ne mücadelesi veriyoruz biliyor musunuz? 2023 mücadelesi veriyoruz. Çünkü o günü almalıyız. O gün bizim günümüz. Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar bu davanın başına, ümmetin başına getirmeye, onu lider yapmaya ve Devlet Bahçeli ile beraber bu ülkeyi tekrar yönetmek için, yönettirmek için onların önünde ordu olmaya kefenli liderin, kefenli askeri olmaya ant içtik”

Editör: Bumin Kağan Muti