Marmara Üniversitesi Mezunlar Ofisi tarafından organize edilen 5. MarmaRUN Koşusu, 8 Ekim Pazar günü koşulacak. Anadolu Hisarı Küçüksu Kasrı önünden saat 08.00'de başlayarak sahil boyunca devam edilip Çubuklu İskelesi'nden dönülerek tekrar kasrın önünde bitecek olan koşu, 18 yaşından büyük herkesin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek.

CUMHURİYET’İN 100. YILINDA ÖNEMLİ BİR ADIM!

Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, 140 yıllık üniversitenin spor alanında gösterdiği ulusal ve uluslararası başarılarda öncü kurum olduğunu ve MarmaRUN organizasyonunun uluslararası marka olma yolunda Cumhuriyetimizin 100. yılında önemli adımlar atarak devam etmekte olduğunu ifade etti.

ANADOLU HİSARI KAMPÜSÜ’NDE BAŞLAYACAK

Kurt ayrıca, spor yapmayı ve koşmayı sevenleri 8 Ekim pazar günü Anadolu Hisarı Kampüsü'nde beklediklerini; öğretim üyeleriyle, mezunlarıyla, öğrencileriyle ve vatandaşın katılımıyla gerçekleşecek olan koşunun yarış severler için güzel bir etkinlik olması dileklerini belirtti.

Bu tip spor organizasyonlarının; insanları bir araya getirerek, sosyalleşmelerine katkı sunmak açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Prof.Dr.Mustafa Kurt; güzel hatıralar biriktirmek için 5. MarmaRUN'ının koşu güzergahı ve lokasyon açısından çok iyi bir fırsat olduğunu ve kendisinin de 1. ve 2. MarmaRUN'da koştuğunu söyledi.

Üniversitenin Mezunlar Ofisi Koordinatörü ve 2018 de MarmaRUN projesini başlatan Prof. Dr. Bülent Yılmaz ise böyle bir etkinliğe imza atmaktan dolayı çok memnun olduğunu dile getirdi. Katılımcıların spor ile birlikte güzel bir hafta sonu geçirebilmeleri ve hatırlanacak güzel anılarla etkinlik alanından ayrılmaları için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ifade ederek, uluslararası bir marka yaratma yolunda ilerlediklerini belirtti.

"Cumhuriyetimizin 100. yılında MarmaRUN 10k uluslararası statüde koşulacak ve uluslararası arenada da boy gösterecek" diyen Yılmaz, sorumluluklarının daha da arttığını ve uluslararası statüde İstanbul'un Boğaz'daki parkurunu tüm dünya sporcularına duyurma mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi. (DHA)

Editör: Habererk Haber Merkezi