Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde, vatandaşlar depremzedelere yardımlar göndermek için her şeylerini ortaya koydu. Kırklareli’nden Kahramanmaraş’a gelen bir mektup herkesi ağlattı.

7 yaşındaki Eylül Gargil, harçlıklarıyla aldığı kol saatini de depremzedelere gönderdi ve daha fazla yardım edemediği için özür diledi.

"BÖYLE BİR ŞEY YAŞANACAĞINI BİLSEYDİM..."

Gargil, desteğini "Sevgili arkadaşlarım ben Eylül, hepinize çok geçmiş olsun, çok üzgünüm sizlerin yanınızda olamıyoruz ama tüm kalbim sizinle. Geçen hafta biriktirdiğim harçlıkla kendime kol saati aldım, size bu saati gönderiyorum böyle bir şey yaşanacağını bilseydim tüm harçlıkları size gönderirdim o yüzden üzgünüm, sizlerden özür dilerim. Bu yüzden bu yardımları gönderiyoruz. Bunu bulan ve gören arkadaşım sizi çok seviyorum." diye kaleme aldığı notla gönderdi.

7 yaşındaki eylül gargil

Küçük kızın yazdığı notu okuyan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, "Burada çok duygusal anlar da yaşıyoruz gerçekten. Elimde muhtemelen okuma yazmayı yeni öğrenen bir kız çocuğumuzun notu var. Bir kolinin içerisinden çıktı. Diyor ki, 'Biriktirdiğim haftalıklarımla kendime bir kol saati aldım. Keşke böyle bir felaketin yaşanacağını bilseydim saati almazdım buraya destek yapardım'. Ama evde toplamışlar bir sürü eşya bunu da kolinin içerisine koymuşlar. Etkilenmemek mümkün değil. Milli birlik ve beraberlik içerisinde olmak çok güzel” dedi. (Yeniçağ)

Editör: Habererk Haber Merkezi