AÖL sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?

Sınavlara katılacak adaylar, 18 Aralık 2023 tarihinden itibaren Öğrenci/T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile Açık Öğretim Liseleri için https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.asp internet adreslerinden giriş yaparak fotoğraflı sınav giriş belgelerini alabileceklerdir. AÖL'de sınav tarihleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Sınavlar, her yıl iki dönemde yapılır. İlk dönem sınavları Nisan ayında, ikinci dönem sınavları Temmuz ayında yapılır.

 AÖL'de ders geçme notu, 50'dir. Bir dersten başarılı olmak için, o dersten en az 50 puan almak gerekir.

Açık öğretim lisesi 1. dönem sınav takvimi açıklandı

1. Oturum: 23 Aralık 2023 Cumartesi günü Türkiye saati ile 10.00’da

2. Oturum: 23 Aralık 2023 Cumartesi günü Türkiye saati ile 14.00’te,

3. Oturum: 24 Aralık 2023 Pazar günü Türkiye saati ile 10.00’da.

 Pandemi döneminin bitmesiyle birlikte en çok merak edilen konulardan biride açık öğretim lisesi sınavları yüz yüze mi online mı yapılacak?

Bakan Tekin, açık liselerdeki yeni düzenleme sonrasında gelinen son durumu paylaştı. Sınavların online değil yüz yüze yapılacağını belirtti.

Bakan Tekin yaptığı açıklamada: Açık liselerdeki yeni düzenleme sonrasında gelinen son durumu paylaştı. Sınavların online değil yüz yüze yapılacağını belirten Tekin; "Açık lise ile ilgili uygulamaya baktık. An itibariyle bizim tanımladığımız meşru gerekçeler, sebeplerle açık liseye kayıt yaptıran öğrenci sayısı çok azalmış durumda. Yaklaşık 10 bin kayıt yaptıran öğrenci var. Aldığımız tedbirin kamuoyunda pozitif karşılık bulduğunu ve doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Bu yıl açık lise sınavları da yüz yüze olacak." ifadelerini kullandı.

Editör: Habererk Com