İstanbul'da AİDS'li olduğunu iddia eden vatandaş, ortalığı karıştırdı.

D-100 Karayolu Bakırköy mevkiinde 45 yaşındaki Ö.Ö., yol ortasında yatarak trafiği kesti. AIDS'li olduğunu söyleyen Ö.Ö.'ye polis ve sağlık çalışanları özel kıyafetler giyerek müdahale etti.

Olay dün saat 18.00 sıralarında, D-100 Karayolu Bakırköy İncirli mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre yaya olarak D-100 Karayolu'na çıkan Ö.Ö. kendisini 2. şeritte yere bıraktı. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. 

Ö. Ö.'nün AIDS'li olduğunu söylemesi üzerine sağlık çalışanları ile polis, bulaşıcı hastalık riskine karşı beyaz tulum ve eldiven giydi. 

Polis ekipleri tarafından olay yerine güvenlik şeridi çekildi. Ambulansa bindirilen Ö.Ö. ambulanstan kaçtı ve D-100'de yürümeye başladı. 

Polis ekipleri bu sefer göz yaşartıcı spreyle Ö.Ö.'yi kelepçeleyerek ambulansa bindirdi.  Bu sırada kapanan yol nedeniyle trafikte uzun kuyruklar oluştu. Ö.Ö.'nün akli dengesinin de yerinde olmadığı öğrenildi.

BAKIRKOY'DE AIDS HASTASI OLDUGU OGRENILEN 45 YASINDAKI OZKAN O., INCIRLI METROBUS DURAGI'NDA D-100 KARAYOLU ANKARA ISTIKAMETINDE YOLUN ORTASINA GELEREK KENDISINI YERE BIRAKTI. YARDIM ETMEK ISTEYEN POLISLERE DE TEPKI GOSTERDI. OLAY YERINE GELEN SAGLIK EKIPLERINE DE DIRENEN OZKAN O., POLIS VE SAGLIK EKIPLERI TARAFINDAN ELLERI KELEPCELENEREK AMBULANSA BINDIRILDI. (DHA)

DHA

Editör: Yadigar Hanım