Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından skandallarla gündemden düşmeyen AFAD hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Diyarbakır'da AFAD logolu yardım kolilerinin AKP’liler tarafından partinin sandık görevlilerine dağıtıldığı ileri sürüldü.

Duvar’dan Ardıl Batmaz’ın haberine göre; Diyarbakır merkeze bağlı Nükhet Coşkun Mahallesi 104'üncü sokakta çekilen görüntülerde, siyah bir ticari araç içerisinde AFAD logolu çok sayıda koli görülüyor. AFAD logolu yardım kolilerinin dağıtımı esnasında vatandaştan isim, soyadı ve kimlik numarası isteyen bir görevliye, başka bir görevlinin, "Abi milleti yanlış yönlendirme. Sandıkta görev alanlara, sandıkta kendini gösterenlere veriliyor" dediği duyuluyor.

“YARDIM KOLİLERİ VATANDAŞLARA AKP'Lİ OLMADIĞI İÇİN VERİLMİYOR”

Görüntüleri çeken kişi ise olayı şöyle anlattı:

"Mahalleye araç girdiği an AFAD kolileri gözüme ilişti. Epey vardı. Onun için ben de telefonu alıp oradan geçermiş gibi yaptım ve video çektim. Bir videoda zaten konuşması var, bu AFAD'tan gelen kolilerin sandık görevlileri ve sandıkta boy gösteren insanlara dağıtılacağını söylüyor. Bunlar AK Parti'ye çalışan insanlar, tanıyoruz kendilerini. AK Parti mahalle sorumlusu olduğunu bildiğimiz kişi de görüntülerde yer alıyor. Millet yardım kolisi sanıp istiyor ancak AK Partili olmadıkları için verilmiyor."

Editör: Yadigar Hanım