AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, geçtiğimiz günlerde partisinden istifa etmişti. Kulislerde İYİ Parti'ye katılacağı konuşulan Fakıbaba, grup toplantısında İYİ Parti'ye katıldı.

Fakıbaba'nın rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı. Törende konuşan Fakıbaba, "Aranızda bulunmakta büyük bir mutluluk duyuyorum. 20 yıllık bir siyasetçi olarak siyasete ilk kez başlıyor gibi kendimi heyecanlı hissediyorum. Değerli milletimize sevgilerimi arz ediyorum" dedi.

İYİ Parti saflarında bulunmasının sebebini milletine duyduğu hizmet aşkı olduğunu vurgulayan Fakıbaba şunları söyledi:

"Sayın Genel Başkanım; gelirin tüm milletimize adil bir şekilde dağıtıldığı, kişilere menfaatlere uyarlanan değil herkese eşit davranılan bir hukuk ve adalet sisteminin olduğu ve hatta en önemlisi kutuplaşan toplum yerine birlik içerisinde bir Türkiye hayal ediyorum. Şimdi her şeyi iyi yapmanın hatta çok iyi yapmanın zamanı gelmiştir. Nazik davetiyle beni onurlandıran sayın genel başkanıma şükranlarımı arz ediyorum."

FAKIBABA'NIN İYİ PARTİ’YE NASIL KATILDIĞINI AKŞENER ANLATTI

Akşener, Fakıbaba’nın partiye katılmasıyla ilgili ise “Ortak dostlarımız var bizim sayın başkanla, bakanımızla. Ben bir gün telefon açtım görüşmeyi yapabilmek için. Gaziantepli eşi, hanımefendinin çok güzel yumurtalı çiğ köfte yaptığına dair bilgim vardı. Aradım, 'Sayın bakanım, ben buralarda gariban, ev yok, koca İstanbul'da ben yalnız, aç biilaç geziyorum. Hanımefendiden şöyle bir şey rica ediyorum.' dedim, öyle başladı. Espriyi yapan benim, çok da nazik insanlar oldukları için öyle başladı ve devam etti.” ifadelerini kullandı. 

SİYASİ VE AHLAKİ ANLAYIŞINA UYGUN OLMADIĞI İÇİN İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Ahmet Eşref Fakıbaba, sosyal medya hesabından “2003’te üyesi olduğum AK Parti’de değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bütün büyüklerime ve Şanlıurfa halkına yürekten teşekkür ediyorum. Bu 20 yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Ancak siyasi ve ahlâki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum. AK Parti üyeliğinden ve AK Parti için bana oy veren hemşehrilerime saygısızlık olmasın diye milletvekilliğinden de istifa ediyorum” açıklamasında bulunmuştu.

Editör: Yadigar Hanım