AKP'nin kalesi Rize'de çay alım fiyatına 'tabutlu' protesto AKP'nin kalesi Rize'de çay alım fiyatına 'tabutlu' protesto

AK Parti yetkilileri, sosyal medya üzerinden belirli bir görüş veya olayın sistematik olarak yaygınlaştırılması konularını ele alan bir rapor hazırladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan trol raporunda, sosyal medya üzerinden itibar suikastını kimlerin hangi yöntemle gerçekleştirdiği, parayla hangi trolleri kullandıkları ve harcamalar gibi başlıklar yer alıyor.

Ekonomim’den Besti Karalar’ın haberine göre, “Trol mafyası nasıl oluşuyor’ başlığının yer aldığı raporda şu ifadelere yer verildi:

“Hangi fikri savunmak istiyorlarsa önce bir grup insanı alıp, kendi trolleri haline getiriyorlar. Bu troller, kendi özgürlük alanlarını ve cesaretlerini kazandıktan sonra bu adamlar mafyalaşıyorlar. Parayı kim veriyorsa; onların istedikleri şekilde seçtikleri kişi ya da gruplara karşı saldırıyorlar. Sosyal medyada mafyalaşmış bir trol ekibi var. Sosyal medyada hiçbir iz kaybolmuyor. Bu izler takip edildiğinde de bunların hangisi gerçek hesap, hangilerinin bot hesap ve bu hesaplar kimler tarafından yürütülüyor, bunlara ne kadar para harcanıyor görmek mümkün. Yüzbinlerce lira para harcanıyor”

Sistemin nasıl işlediğinin anlatıldığı raporda yasanın nasıl bir zemine oturtulacağı da tartışılıyor. Buna bulunan çözüm şöyle: Sosyal medyayı denetleyecek yeni bir sistem geliştirilecek. Bu sistemin hangi birim tarafından yürütüleceği belirlenecek. Hukuki mücadele edecek yeni bir mekanizma kurulacak. Hukuk önünde mücadelenin önü açılacak.

Artık günü birlik hesaplar açılamayacak. Sahte hesap açanların yargılanması için yasal zemin hazırlanacak.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINA DEVLET BAHÇELİ YÖNTEMİ!

AK Parti ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “sosyal medya hesapları kimlik numaraları ile açılsın’ önerisini de gündemine aldı.

Editör: Habererk Haber Merkezi