19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlanıyor 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlanıyor

AKP Şanlıurfa il yönetim kurulu üyesi olduğunu belirten Yavuz Kara isimli kişi, sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğrafta Atatürk'ün resmini karaladı.

Kamuoyunda bir süredir DEM Partili yöneticilerin Atatürk, İstiklal Marşı, ve Türk Bayrağı başlıklarında sansür uyguladıklarını iddia eden içerikler yer alırken konuya dair en büyük tepkiler bölgedeki AKP yöneticilerinden gelmişti. Tartışmalar devam ederken AKP Şanlıurfa il yönetim kurulu üyesi olduğunu belirten Yavuz Kara isimli kişinin sosyal medya hesabında Atatürk'ün resmini karalayarak sansürlemesi dikkat çekti.

Bir süredir sosyal medyada yapılan kimi sahte görsel ve içeriklerle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesinde Türk Bayrağı'nın kaldırıldığı, Atatürk silüetinin silindiği tarzında haberler kamuoyunda yer almıştı. Konuyla alakalı yapılan resmi açıklamalarda içeriğin doğru olmadığı ve yerel seçimlerden sonra ortaya çıkan bu tür iddiaların asılsız olduğuna dair yanıtlar gelmişti.

Tartışmalar devam ederken AKP'li bir yöneticinin sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğrafında, AKP Şanlıurfa İl Başkanlığı'nda çekildiği görülen fotoğrafta makam odasındaki Atatürk portresini karalaması dikkat çekti.

Kendisini "6.Dönem AKP Şanlıurfa il Yönetim Kurulu Üyesi ve KADER Spor Kulübü'nün Başkanı" olarak tanıtan Yavuz Kara'nın makam odasından paylaştığı ve AKP Şanlıurfa eski belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte çektirdiği fotoğrafta Erdoğan'ın yanında duran Atatürk portresini karalayarak sansürlediği görülüyor.

Kaynak: sol- ÖZKAN ÖZTAŞ