Şarkıcı Gökçe’nin Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde vereceği konser, AKP'li Belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından iptal edildi. Konseri iptal etmekle yetinmeyen Çöl, “Sandıklı sınırlarına giremez" açıklamasında bulundu. Başkan Çöl'ün açıklaması tehdit olarak yorumlandı.

Ünlü şarkıcı Gökçe, 11 Ağustos’ta Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesi'nde Termal Turizm Festivali kapsamında düzenlenecek konserde sahne alacaktı. Ancak Sandıklı Belediyesi'nin AKP'li Başkanı Mustafa Çöl, konserin iptal edildiğini duyurdu.

Konser iptaline, Gökçe'nin Onur Haftası'na destek verdiği "İsteyen istediğini sever, aşk aşktır. Love is love" paylaşımını gerekçe gösteren Çöl, sosyal medya hesabından şu mesajı verdi:

"Sandıklı'mızın ve Aziz Milletimizin dikkatine; 11 Ağustos 2023'de planladığımız organizasyon, bizzat yaptığım incelemeler neticesinde davetli sanatçının LGBT desteği içeren ve Sn. Cumhurbaşkımıza karşı iftiraya varan paylaşımları nedeniyle iptal edilmiştir.

Her zaman dediğimiz gibi, biz bu ülkenin evladıyız. Ne Sn. Cumhurbaşkanımıza ne de kutsal değerlerimize zarar veren hiç kimseyi kabul etmedik, etmeyiz! Bırakın bu içerikleri paylaşanların Sandıklı'da sahneye çıkmasını, ilçemiz sınırlarından giremez! Aziz milletimize arz ederim!"

Çöl, daha sonra yaptığı ikinci paylaşımda ise "Burası Afyonkarahisar, Burası Cumhuriyetin kazanıldığı topraklar" ifadelerini kullandı.

Editör: Yadigar Hanım