Cumhuriyet'ten Nagihan Yılkın'ın haberine göre göreve geldiği günden bu yana gerçekleştirdiği operasyonlarla gündeme gelen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya AKP’nin İBB adayı olacak.

İYİ Parti lideri Dervişoğlu eski Cumhurbaşkanı Sezer'le ne görüştüklerini açıkladı İYİ Parti lideri Dervişoğlu eski Cumhurbaşkanı Sezer'le ne görüştüklerini açıkladı

Yerlikaya'ya yakın kaynaklar İçişleri Bakanı'nın görevine devam edeceğini, kesinlikle aday olmayacağını söylese de Yerlikaya doğrudan bir açıklamada bulunmadı. Ayrıca aldığı kamu ihaleleriyle dikkat çeken ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen büyük bir sermaye grubunun da Ali Yerlikaya'nın adaylığını desteklediği ve süreçte yanında olacağı belirtiliyor.

1 ARALIK SON TARİH

Öte yandan YSK, geçtiğimiz günlerde 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nde aday olabilmek için kamu görevlilerinin 1 Aralık Cuma günü saat 17.00’ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerektiğini bildirmişti. Buna göre, Yerlikaya’nın aday olabilmesi için 1 Aralık’a kadar istifa etmesi gerekiyor.

Editör: Habererk Haber Merkezi