AKP’nin kalesi olan ve son genel seçimlerde AKP'ye yüzde 70 oy veren Konya'da çiftçiler isyan etti. AKP'li olduğunu belirten bir çiftçi, hasadını yaptığı buğdayları AKP binasının önüne döktü.

Üst üste gelene zamlar, yüksek enflasyon ve geçim sıkıntısı vatandaşı isyan ettiriyor. Ülkenin her yerinden isyan sesleri yükselirken, Konya'da bir çiftçi de isyan ederek, satamadığı buğdayını Doğanhisar AKP ilçe başkanlığının önüne döktü.

Kendisini AKP’li olarak tanıtan çiftçi, tarlasındaki buğdayların eline kalmasına isyan etti. Doğanhisar AKP ilçe başkanlığının önüne buğdayları döktükten sonra, parti binası önünde açıklama yapan çiftçi, üreticinin sorunlarından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haberi olmadığını, durumun farkında olan yetkililerin ise ortalıkta gözükmediğini ve konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadığını söyledi.

“AKP'YE OY VERDİM YİNE AKP’LİYİM”

Çiftçilerin halinin perişan olduğunu vurgulayan çiftçi, seçimlerde AKP’ye oy verdiğini, sadece kendisi için değil, bütün Doğanhisarlı çiftçiler adına isyan ettiğini kaydetti.

TMO'nun randevu vermediğini, randevu verdiği çiftçinin buğdayını ise yeterli kalitede olmadığı gerekçesiyle almadığına dikkat çeken vatandaş, elinde kalan buğdayları fakir fukaraya dağıtacağını dile getirdi.

Durumlarını anlattıkları yetkililerin kendilerine beklemeleri yönünde karşılık verdiklerini bildiren çiftçi, o yetkililerin koltuklarında oturmaya devam ettiklerini, ancak, daha fazla bekleyecek durumlarının kalmadığını sözlerine ekledi.

Editör: Yadigar Hanım