İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisine katılan Mehmet Ali Çelebi’ye "Çocuk yapın! Bak, PKK'nın 5 tane, 10 tane, 15 tane var” tavsiyesine “Hiçbir 27 saniye bu kadar utanç verici olmamıştı” diyerek tepki gösterdi.

Tepkisini Twitter hesabından yaptığı paylaşımla gösteren Akşener, Erdoğan'ın tavsiyesini "Yine hedefin ortasında ve nefretin öznesinde Türk kadını var" notuyla eleştirdi.

Akşener, paylaşımında, şunları söyledi:

"Yine hedefin ortasında ve nefretin öznesinde Türk kadını var. 20 yıla sığan birçok rezalete şahit olmuştuk ancak hiçbir 27 saniye bu kadar utanç verici olmamıştı. Bu açıklama sayın Erdoğan ve arkadaşlarının bu ülkeye verecek hiçbir şeyleri kalmadığının ibretlik ispatıdır.

Bu çirkin şuuraltı ve bu kirli zihniyet Türkiye'yi hak ettiği geleceğe taşıyamaz. Kadınları; tek fonksiyonu çocuk doğurmak olan sürtük organizmalar olarak görenlerin artık miatları doldu.

Onlar isteseler de istemeseler de Türkiye Cumhuriyeti; 2'nci yüzyılında her alanda çalışan, üreten ve başaran kadınların omuzlarında yükselecek. Kimse merak etmesin, çok az kaldı!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’ye katılan Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’ye dün partisinin grup toplantısında rozet takmıştı. Erdoğan, bir çocuğu olduğunu öğrendiği Çelebi’ye, “Sayıları artırmak lazım. Bak, PKK'nın 5 tane, 10 tane, 15 tane var” ifadelerini kullanarak 'çocuk' tavsiyesi vermişti.

İŞTE O KONUŞMA

Erdoğan: Çocuklar kaç tane?

Çelebi: 1 tane efendim…(Eşim) Doktora yapıyor, kariyer…

Erdoğan: Olmaz ya bu işin kariyeri çocuk doğurmak.

Çelebi: Doktorayı bitirdi şimdi efendim.

Erdoğan: Sayıları artırmak lazım…

Çelebi: Anlaşıldı.

Erdoğan: Yaş kaç?

Çelebi'nin eşi: 40 oldu.

Erdoğan: Allah’tan isteyelim. Devam. Çocuk çok önemli…Bak PKK’nın 5 tane 10 tane 15 tane var…

Çelebi’nin eşi: (Gülerek) Öyle mi…

Editör: Yadigar Hanım