İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Büyük Taarruz'un yıl dönümünde Afyonkarahisar'da açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener, altılı masa sürecini hatırlatarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını eleştirmeden, isim vermeden şunları söyledi: "Biz, nefislerimizi kör odalara hapsederek, ne yazık ki kendilerini şahsi menfaatleri için görenlerle uğraştık. Koltuklarından başka bir şey düşünmeyenlerle mücadele ettik."

Akşener, yine isim vermeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayları olmalarının en doğru karar olacağını ifade etti.

"Ancak paçalarından aşağıya çektiler" diyerek yine isim vermeden CHP'yi eleştirdi ve "Ancak ateşten gömleği giydiremedim. Sizler kadar milletimiz kadar yürekli olmayanlar için sizlerden özür diliyorum" ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Cumhuriyet’in aktardığına göre, İYİ Partili kurmaylar, CHP’nin Ankara’da Yavaş’ı, İstanbul’da da İmamoğlu’nu aday göstermesi durumunda İYİ Parti’nin onları desteklemeyeceğini belirtiyor.

Aytun Çıray'da sosyal medya hesabından Akşener için, "Sadece Kemal Bey'i CHP'yi değil, herkesi suçladı" dedi ve "Boş babalanmalara, tehditlere milletin karnı tok. Aynı ırmakta iki kez yıkanılmaz" ifadelerini kullandı.

Akşener'in "Yerel seçimlere herkes kendi adayıyla girsin. Tek başına girsin" çıkışına ise siyasi partilerden tam anlamıyla net bir cevap gelmedi. Şu an için siyasi partiler sessizliğini koruyor denilebilir.

Editör: Habererk Haber Merkezi