Ali Babacan'ın miting konuşması öncesi Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin belirlediği yerlere asılan miting tanıtım brandaları ve afişleri belediyenin zabıtalar tarafından söküldü.

 Deva Partisi Denizli İl Başkanı Bekir Kırar, brandaların sökülmesine tepki gösterdi.

Şifre Haber'e açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Denizli İl Başkanı Bekir Kırar “Bizden korkanlar, mitingimiz öncesi her türlü engelli çıkarmak için yoğun çaba gösteriyorlar” diyerek, yaşananları şu şekilde dile getirdi:

"Ne yazık ki son bir haftadır adaletin tesis etmediğini ve ‘Benden olmayanın canı çıksın’ anlayışının hakim olduğunu, demokrasinin sadece lafta kaldığını müşahede ediyoruz.

Demokrasi şölenimiz olarak gördüğümüz mitingimiz için Büyükşehir Belediyesi her türlü engellemeyi yapıyor. Tarafımıza billboard vermediği gibi, gerekli makamlardan izin almış olmamıza rağmen büyük bir gayretle astığımız duyuru brandalarımız da belediye zabıtaları tarafından sökülerek, adeta yok ediliyor. Kısacası, 21. yüzyılda adeta orta çağ karanlığını yaşatmaya çalışıyorlar.

Günlerdir adım adım takip edildik. Biz branda ve afişlerimizi asıp daha oradan ayrılmadan, belediye zabıtaları tarafından söküldüğünü gördük.

Çok açık bir şekilde ifade ediyorum ki Demokrasi ve Atılım Partisi’nden korkuyorlar. Bu eylemleri de korkularının dışa yansıyan halidir. Ama korkunun ecele faydası yok. Halkımız demokrasiye aykırı bu utanç verici davranışı yaşatanları gözleriyle görüyor. Zamanı geldiğinde yapanlar da yaptıranlar da utanacaktır.

Biz de yapılanları milletimize şikayet ediyor ve hukuksuzluklarını milletimizin engin ferasetine bırakıyoruz.”

Editör: Habererk Haber Merkezi