Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde DEVA Partisi'nin Kocaeli’ndeki il kongresine katılırken burada yerel medyanın sorularını cevapladı. Sadullah Ergin’in FETÖ ile ilişkilendirilmesine tepki gösterdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde partisinin Kocaeli’ndeki il kongresine katıldı. Kongre günü yerel medya ile de buluşan Babacan, basın mensuplarının sorularını cevaplandırarak Sadullah Ergin’in FETÖ ile ilişkilendirilmesine tepki gösterdi.

"BU ALGI SUÇU TAMAMEN BAŞKASINA YÜKLEME REFLEKSİ"

Kocaeli Barış Gazetesi'nde yer alan habere göre FETÖ’nün yargı içerisinde güçlendiği dönemde Adalet Bakanı olması nedeniyle DEVA Partisi’nde yer alması eleştirilen eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le ilgili eleştirilere cevap veren Babacan, şunları kaydetti:

'DESTEKLERİZ' DEMİŞTİ: DP LİDERİ UYSAL'DAN 'KILIÇDAROĞLU ADAYLIĞI' AÇIKLAMASI 'DESTEKLERİZ' DEMİŞTİ: DP LİDERİ UYSAL'DAN 'KILIÇDAROĞLU ADAYLIĞI' AÇIKLAMASI

"Sadullah Bey 5 yıl adalet bakanlığı yaptı ve kendisi Adalet Bakanlığı’nı teslim aldığındaki kadrolara bakın bir de şimdiki kadrolara bakın. Görevi aldığında daha önceki dönemden hazır olan kadrolar yargı sürecinde ama kendi görevlendirdiği bürokratlar ya daha iyi yerlerde ya da aynı yerinde. Bu algı suçu tamamen başkasına yükleme refleksi. Bir başarı varsa o bir kişinin. Problemleri ise yüklenecek insanlar gerekiyor."