DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 2. Tur seçimlerinin ardından açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN’IN SEÇİM KAMPANYASINI ELEŞTİRDİ

"Erdoğan cumhurbaşkanı olmanın yetkilerini ve imkanlarını fiilen kullanırken aynı zamanda aday oldu. Kampanyasında montaj vardı hakaretler karalamalar vardı, kamu malını kendi seçim kampanyasında kullandı, devletin milletin sahip olduğu basın yayın organlarını neredeyse tamamen kendine tahsis etti, kamu kurumlarını seçime alet etti"

İKTİDARIN DÜRÜST KADROSU KALMADI

"Sayın Erdoğan ve irili ufaklı ortakları bu ülkeyi maalesef yönetemeyecek. Çünkü işi bilen çalışkan dürüst kadroları kalmadı artık. Üzülerek söylüyorum her alanda sadece ve sadece kötüye gidişin devamını göreceğiz. Ancak biz buradayız her yanlışa dur diyecek kadar güçlüyüz.

O balkon konuşması yapan Erdoğan'a ne oldu? Bugün yaptığı ilk konuşmayı dinlediniz değil mi? Bir zamanların seçimi kazandıktan sonra ben bütün ülkenin cumhurbaşkanıyım diyen Erdoğan vatandaşlarımızın yüzde 48'inin desteğini alan rakibini yuhalattı ya. Değişti arkadaşlar çok değişti. Üzülerek söylüyorum bunu daha çok göreceğiz. Ülkemiz iyiye gitmeyecek."

MAĞLUP DEĞİLİZ!

"Kılıçdaroğlu'na oy veren dostlarım mağlup değiliz. Biz her birimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin eşit ve onurlu vatandaşlarıyız, vicdanımız rahat olsun, tarihin doğru tarafından yer aldık hep beraber, hakça mücadele ettik.

Ümit ediyorum ki Ankara'ya geleceği konuşmada içindeki fevri hisleri bastırıp bu eski balkon konuşmalarından birini yapar."

Editör: Habererk Haber Merkezi