İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Kemaal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığına itirazı masadan kalkmasının ardından DEVA Partisi'nden dikkat çeken bir açıklama geldi. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin katıldığı canlı yayında Akşener'i üstü kapalı masaya geri çağırdı.

Şahin, FOX TV canlı yayınında İYİ Parti lideri Meral Akşener'e bir çağrıda bulunarak, "Öncelikle şunu söyleyelim Meral Hanım bu masanın gerçek sahibi. Sonuç itibarıyla Millet İttifakı'nın kurucuları başında. Dolasıyla ev sahibine buyur gel demek bir şey olmaz" ifadelerini kullandı.

Masada, evin gerçek sahibi olan Meral Akşener'in olmasını yürekten istedikleri vurgulayan Şahin şunları söyledi:

"Perşembe günü zaten bu toplantının bitmediğini orada bir virgül konulduğunu bugün itibarıyla noktayı koyacaklarına ilişkin açıklama yaptıklarını kamuoyuyla paylaştık. Dolasıyla bu çalışmaların altında imzası olan evin gerçek sahibi Sayın Akşener'in elbette bugün orada olmasını canı yürekten isteriz. Bunun için davete de gerek yok. Bugün inşallah noktayı hep birlikte koyarlar diye düşünüyorum."

Aynı yayına katılan Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da "Bu masa içim umut olmalı, bu masada heyecan devam etmeli. Bu masa sağ sol masası değil, bu masası parti masası değil. Bu masa adaylık üzerinden tartışma yaratılacak bir masa değil. Eğer bu seçim kaybedilirse hiç kimse şöyle düşünmesin. Biz demiştik, biz söylemiştik. Altı lider de bunun bedelini çok ağır şekilde öder. Kaybedilme halinde herkes bunun bedelini öder. Şimdi de yine aynı şeyi söylüyoruz. "Bu masa dağılmamalı. Dağılırsa şunu herkes bilsin ki Cumhuriyetle, Cumhuriyeti intikam aracı olarak görenlerin seçiminde cumhuriyeti sevenler kaybedecektir. Mustafa Kemal'e zalim ve kafir diyenler bu masanın dağılmasından mutluluk duyuyorlar." şeklinde konuştu.

Editör: Yadigar Hanım