Yıl sonu yaklaşırken altın fiyatlarının ne olacağı da merak konusu oldu. Kuyumcu Cengiz Çiftçi, yıl sonu için gram altının gelebileceği seviyeleri açıkladı. 

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre Çiftçi, “ABD enflasyon rakamlarının yüksek çıkması altın fiyatlarını ve altını yeniden dünya gündemine aldı. Altın dünyada emtia olarak en ucuz madde. Elinizde bulunan altınların değerini bilin ve kısa vadede bozdurmayın. Altın ilerleyen günlerde daha çok para edecek." ifadelerini kullandı.

DAHA GİDECEK ÇOK YOLU VAR

Kasım ayı boyunca altının yükseleceği tahmininde bulunan Çiftçi, yıl sonu için altının bin 400 lira seviyelerinde olabileceğine vurgu yaptı. 

Gram altın içini bin 200-bin 400 seviyelerini beklediklerini belirten Çiftçi, “Altın sekiz aydır baskılanıyor. Daha gidecek yolu var.” diye konuştu.

ELİNİZDEKİ ALTINI BOZURMAYIN

Çiftçi, altına yatırım yapanların kazanmaya devam edeceğini aktararak, "Elinizde bulunan altınları bozdurmayın. İlerleyen günlerde daha fazla para kazanacaksınız. Ekim ayında 998 liraydı. Altın alanların kazanacağını söylemiştik. Kasım ayında da altın ve altına yatırım yapanlar kazanacaklar. Doları olanların da altına yatırım yaptığında daha iyi para kazanacağını öngörüyoruz. 18, 14, 22 ayar hiç fark etmiyor. Altın alanların kazanacakları yönünde öngörümüz var. Zor günlerinizin en iyi arkadaşı altındır." ifadelerine yer verdi.
 

Editör: Yadigar Hanım