Ben Yavuz Değilim! / Köpürt Batuhan, Köpürt!

Kerime Yıldız'ın "Ben Yavuz Değilim! / Köpürt Batuhan, Köpürt!" başlıklı yazısı;

banner311
Ben Yavuz Değilim! / Köpürt Batuhan, Köpürt!

Dün gece Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, saldırıya uğradı. Şahsî bir mesele mi yoksa basın özgürlüğüne bir saldırı mı, henüz bilmiyoruz. Her ne olursa olsun şiddete karşıyım.

Temkinli davranmamı hoşgörün! Karar gazetesi yazarı Mete Yarar, 2016’da silahlı saldırıya uğramıştı. Sonra anlaşıldı ki bir alacak verecek meselesiymiş.

Benim derdim, daha başka. Hani içinizde ukde olan bir şey vardır da, “Ah yeri gelse de söylesem!” diye beklersiniz ya işte öyle bir şey.

Bu nâhoş hâdisenin Yeniçağ’ın internet sitesinde veriliş biçimine takıldım.

“Yazarımız Yavuz Selim Demirağ’a alçak saldırı!”

Manşet, elbette ki Yeniçağ’ın internet sitesi yöneticisi Batuhan Çolak’ın eseri.

Batuhan Çolak’la Vahdet gazetesinde çalıştık. Daha doğrusu ben, evden çalışıyordum; o ise ofisteydi. Sürekli iletişim hâlindeydik.

Gazete el değiştirince tamâmen kendisine has sebeplerden ayrılmak zorunda kaldı. Ayrılırken geride kalan yazarlara öyle bir leke çaldı ki kırk kalıp sabun, zor temizler.

Ne olduğumuzu, kim olduğumuzu gâyet iyi bilen Batuhan Çolak, basına yaptığı açıklamada gerçeği söylemek yerine, milliyetçi yazarların kovulduğunu; geride paralelcilerin kaldığını söyledi.

Yıkıldım kaldım. Hani, “O... içeriden olursa kapı kilit tutmaz!” derler ya tam öyle bir durum. Zannederim Cem Küçük, o gün sevinçten saatlerce göbek atmıştır.

Çolak’ın açıklamasını, ibret-i âlem için hatırlatmak istiyorum.

“Milliyetçi-Muhâfazakâr bir yayıncılık anlayışıyla başladığımız ve kurucu çekirdek kadrosunda bulunduğum gazeteden bu şekilde bir operasyonla gönderilme sürecimin planlı, maksatlı ve organize olduğu açıktır.

Gazeteyi ele geçirenler; millî orduya kumpas kuran, Balyoz gibi davalarla vatansever subayları hapislerde çürüten paralel yapıya yönelik emniyet güçlerimizin yaptığı başarılı operasyonları görmezden gelmekte, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, birinci sayfada sansürlenmektedir."

Adam o kadar uyanık ki gazeteden ayrılmak zorunda kalınca hem ulusalcı medyaya hem yandaş medyaya göz kırpıyor. Artık kim inanırsa...

Sorun şu ki Cem Küçük, kurucu çekirdek kadronun paralelci; yazarların sağlam olduğunu iddiâ ediyordu. Çolak ise çekirdeğin sağlam olduğu iddiâsında. “İki yalancıdan birini seçin” desem hangisini seçersiniz?

Sansürden şikâyet etme hakkı olmadığını çok iyi bildiğim Batuhan Çolak, şimdi Yeniçağ’da hem internet sitesini yönetiyor hem köşe yazarcılığı yapıyor.

İşte bu yüzden, bize atılan iftiralara kılını kıpırdatmayan Yeniçağ’ın, “Hepimiz Yavuzuz deme zamanı!” çağrısına katılamayacağım.

Alçak saldırıymış!

Şu yalancı dünyâda İftiradan daha alçak bir saldırı var mı acaba?

Ne diyeyim?

Köpürt Batuhan, köpürt!

Haber, ayağına geldi!

TÜM YAZILARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Doğrusu
Doğrusu - 1 yıl Önce

Her kime yapılırsa yapılsın, sebebi ne olursa olsun insanı irkilten, insanlığından utandıran bir saldırı şekli. Demirağ'a veya bir başkasına yapılan son derece vahşî bir saldırı üzerine bu yazının zamanlaması, muhtevası ve son cümleleriyle en azından hiç yakışık almıyor, yazık.

Mustafa BOZKURT
Mustafa BOZKURT @Doğrusu - 1 yıl Önce

On numara beş yıldız bir Yazı,Tam yeri ve zamanı gelmiş,kerime ablada yüzüne çarpmış...

Tuğrul Alpaslan
Tuğrul Alpaslan - 1 yıl Önce

İkinizde ayni karekterdesiniz,hiçde birbirinizden farkınız yok.Vesselam .TTK

Recai Ünal
Recai Ünal - 1 yıl Önce

Kerime Yıldız Hanımefendi, Yavuz Selim Demirağ'a yapılan saldırıyı yapanlar alacak-verecek sorunu dolayısıyla mı, siyâsî görüş ayrılığından ötürü mü yaptılar, bunu bilemiyoruz, değil mi? Ancak tahminler siyâsî görüş ayrılığından ötürü olduğu olasılığının çok daha güçlü olduğu yönünde. Bu konuda önyargılı bir yazı kaleme almışsınız ve bu size hiç yakışmamış.

Mustafa BOZKURT
Mustafa BOZKURT @Recai Ünal - 1 yıl Önce

y.s.demirağ, hangi fikir hangi ideoloji, ülkücülük den Perinçek tayfasının ulusolculuğuna evrilen adamdan ne fikir adamı olur.

Mustafa Ersoy Güngör
Mustafa Ersoy Güngör - 1 yıl Önce

Bir senede neler değişmiş menfaat dünyası işte

Sami Hocaoğlu
Sami Hocaoğlu - 1 yıl Önce

Kerime hanım lütfen Yavuz beyden özür dileyin.Sizin biriyle aranızda olan sıkıntı gözünüzü karartmış,vicdanınız iptal olmuş.