Suphi Türel Kongre Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulda öncelikle divan heyeti oluşturuldu.

Heyet, Kamile Yıldırım Gülgün, Caner Canıtez, Orçun Çelik, Murat Şimşek ve Mehmet Topuz'dan oluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından gündem maddeleri görüşülmeye başlandı.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Yönetim kurulu faaliyet raporu, bilanço ve gelir gider hesaplarının ardından denetim kurulu raporu okundu. Faaliyet raporu, bilanço ve gelir gider hesapları ile denetim kurulu raporu ayrı ayrı oylanarak ibra edildi. Kulüp üyelikleri, üye giriş ve yıllık aidatların artırılması ile ilgili madde de genel kurulda kabul edildi. Tahmini bütçenin okunmasının ardından son gündem maddesi olan seçime geçildi. Av. Aziz Çetin başkanlığında oluşturulan liste oybirliği ile kabul edildi.

HESAPÇIOĞLU EMEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Seçimin ardından görevi devreden Emin Hesapçıoğlu, yönetim süreleri içinde birçok ilki gerçekleştirdiklerine dikkat çekerken, “Bu başarıda yönetimimizde yer alan her bir kişinin de ayrı ayrı emeği vardır. Büyük özveriyle çalıştık. Başarıda emekleri olan hocalarımıza da teşekkür ederim. Bu başarılarda en büyük pay, anneler ve babalardır. İyi ki varsınız. Biz 34 kişi el ele büyük emek verdik. Hepinize teşekkür ederim” dedi.

ANTALYASPOR DAHA DA BÜYÜYECEK

Yeni dönemde Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanlığı yapacak olan Av. Aziz Çetin ise yaptığı konuşmaya, 07.07 Dünya Antalyasporlular Günü'nü kutlayarak başladı. Çetin, 13 aylık Antalyaspor A.Ş. yönetimi süresince önemli ve kritik kararlar aldıklarını, hepsinin altından alınlarının akıyla çıktıklarını belirterek, “Gemiyi sağ salim limana yanaştırdık. Sizlere mahcup olmadık. Bundan daha değerlisi yok. En iyi günlerimizde bile çıkarılmaya çalışılan her kaosu bertaraf ettik. Bu kulübün bir kuruşunun heba olmaması için çalışıyoruz. Biz, Antalyaspor küçük olsun, bizim olsun değil, büyüsün diye uğraşıyoruz. Gelirlerimizi artırıyor, maliyetlerimizi azaltıyoruz” diye konuştu.

EN BÜYÜK ANTALYASPOR

Çocukluğundan beri tribünlerde hayalini kurduğu, Antalyaspor Başkanlığı görevini yürütmenin gururunu yaşadığını belirten Çetin, “Tek amacım kulübümüzü işte o çocukken hayal ettiğim yere getirebilmek. Amacımız, bir gün bu bayrağı devrettiğimizde arkamızdan iyi duygularla anılmamız. En büyük mirasımız, çocuklarımıza bırakacağımız, başarılı olduğu kadar temiz bir geçmiş. Bugün Antalyaspor Kulübü Derneği'nin de başkanı olarak tüm branşlarımızın başarısı ve tesisleşmesi için azami gayreti göstereceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın. Bu sözlerim 11 branş ve 2 bin sporcudan oluşan dev bir ailenin tamamı için geçerlidir” ifadelerini kullandı. Çetin, sözlerini “En büyük Antalyaspor” diyerek noktaladı. Genel kurul, yöne yönetimin basın mensuplarına toplu olarak poz vermesi ile sona erdi.

Antalyaspor Kulübü Derneği yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

Yönetim Kurulu Asil

1-Aziz Çetin

2-Osman Sapmaz

3-Mustafa Türker

4-Deniz Varol

5-Mustafa Özdoğan

6-Caner Canıtez

7-Mehmet Akdağ

8-Rıdvan Güzel

9-Levent Küçükçolak

10-Hasan Ali Onay

11-İbrahim Utku Taşkın

Yönetim Kurulu Yedek

1-Murat Şimşek

2-Ali Murat Hizay

3-Erhan Onur Öntaş

4-Bahadır Aslan

5-Cihan Çelik

6-Selin Tezel

7-Tahir Özdaş

8-Ahmet Ateş

9-Mutlan Erdem

10-Mehmet Alice

11-Ali Topuz

Denetleme Kurulu Asil

1-Mehmet Aygün

2-Mehmet Çelik

3-Varol Astarcıoğlu

Denetleme Kurulu Yedek

1-Ramazan Yerlikaya

2-Cüneyt Akgül

3-Ahmet Butgül

Haysiyet Kurulu Asil

1-Kamile Yıldırım Gülgün

2-Ahmet Kiştin

3-İbrahim Şendil

Haysiyet Kurulu Yedek

1-Yusuf İzzettin Cansız

2-Orçun Çelik

3-Nahit Alpdemir

Editör: Umut ACAR