Süper Lig’de sezonu Galatasaray beraberliğiyle kapatan Antalyaspor, puanını 59 yaparak son haftayı 6’ncı bitirme şansını elde etti.

Süper Lig’de sezonu Galatasaray beraberliğiyle kapatan Antalyaspor, puanını 59 yaparak son haftayı 6’ncı bitirme şansını elde etti. Maç fazlasıyla 6’ncı sıraya yerleşen Akrep, gözünü Beşiktaş ve Karagümrük’e çevirirken, Siyah-Beyazlılar Antalyaspor’u üzdü.

Şampiyon takıma 46 milyon TL, ikinci sıradaki takıma 38 milyon TL, üçüncü takıma 29 milyon TL, dördüncü takıma 20 milyon TL, beşinci takıma 9 milyon TL ve altıncı takıma da 5 milyon TL ödülün verileceği Süper Lig’de Antalyaspor’un 6’ncı bitirme şansına Beşiktaş engelledi.

SAYILARLA KIRKPINAR 2022 SAYILARLA KIRKPINAR 2022

Sezonu Beşiktaş mağlup, Karagümrük’ün ise en azından berabere tamamlaması halinde 6’ncı sırada yer alarak 5 milyon TL’yi kazanmaya hak kazanacak olan Antalyaspor’a kötü haber 90+1’inci dakikada geldi.

Beşiktaş, Konyaspor karşısında uzun süre geride götürdüğü karşılaşmada Kenan Karaman ile 90+1’inci dakikada bulduğu golle sahadan 1-1 eşitlikle ayrılırken, Antalyaspor’un 6’ncılık şansını da elinden aldı.

Beşiktaş ile aynı puanda sezonu tamamlayan Antalyaspor, ikili averajda avantaj rakibinde olduğu için bir alt sırada yer aldı.