AP Genel Başkanı Vecdet Öz açıklamalarda bulundu.  AKP’nin sosyolojik bir kinin dış destekli tezahürü olduğunu ifade eden Öz, “Reis tiplemesi birikmiş varoş kininin ete kemiğe bürünmüş halidir. AKP iktidarı ezeli kinin intikam hissine dönüşmesi ve birikerek sıçramasıdır. 21 yıllık safahat itildim kakıldım, cahil bırakıldım artık güç bende diyebilmenin neticesidir. Olanlar görmezden gelinen kitlenin, kendinden yüksek gördüğü güruha had bildirmenin dış destekli tezahürüdür. Saray'da oturan Erdoğan ailesi değil ezilmişlerin tümüdür. Binlerce dolarlık çanta Emine hanımın değil, eziklik duygusu içindeki tüm kadınların kolunda takılıdır. Onların ekonominin kötüye gitmesi, eğitimin kevgire çevrilmesi, adalet duygusunun yok edilmesi zerre umurlarında değildir.  15 Temmuz Aristokratlara mal olmuş Atatürk kompleksi karşısında artık bizim de bir Atatürk’ümüz ve kahramanımız var, bizimde kurtuluş mücadelemiz var demenin fırsatıdır.” dedi.

Öz, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Bu imajı güçlendirme çabalarıdır ey Amerika söylemleri, sınır ötesi faaliyetler ve içi boş kafa tutmalar. Kendi Atatürk’lerini ve kurdukları kara düzeni öne çıkarma arzusudur Anıtkabir’e dil uzatmalar, yapılan Cumhuriyet düşmanlığı ve parantezi kapatma söylemleri, artık devir onların devri, sultan onların sultanıdır  Öyle bir ekonomik kriz oldu diye giderler mi sanıyorsunuz hiç. Böylesi manevi bir tatmin bir daha geçer mi ele? Böylesi bir atmosferi ve fırsatı yakalamışken işin peşini bırakır mı emperyalizm.?  O öyleymiş bu böyleymiş hepsi safsata, laf-ı güzaf!

Bu gerçeği görmeyenler için tüm gayret ve söylemler yangını alevlendirmekten ibaret bir romantizm ve boşa çaba.  Lütfen oturup düşünün ve artık her türlü ideolojik çekişmeyi bir kenara bırakın. Sonra da bu Sosyo-Patolojik vahim durumun barış ve kardeşlik içinde bilimsel çözümünü bilen biz akademisyenlere kulak verin.  Zira içinde bulunduğumuz 2023 yılı köprüden önce son çıkıştır. Yoksa geçmiş olsun Türkiyem.”

Editör: Habererk Haber Merkezi