Bebeğini Değil Onu İstismar Eden Adamı Savundu

Antalya'da 6 yaşındaki E.S.C.'nin annesinin birlikte yaşadığı Turgay K.'nin cinsel istismarına uğradığı öne sürüldü.

Bebeğini Değil Onu İstismar Eden Adamı Savundu

Kepez ilçesindeki bir sitede oturan E.S.C., arkadaşlarına annesi R.Ç. ile annesinin birlikte yaşadığı Turgay K.’nin 3 yıldır cinsel istismarına maruz kaldığını anlattı. Küçük kızın arkadaşlarından biri, ailenin komşusu Şerife G.'ye yaşananları anlattı. Bunun üzerine Şerife G., çocuğun söylediklerini ses kaydına alıp polise gitti. Şerife G., Turgay K. ve R.Ç.'den şikayetçi oldu.

Şerife G.'nin aldığı ses kaydında E.S.C.'nin arkadaşı şunları söyledi:
"E.S.C., bana babasının kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Ağladığını ancak yine de dayandığını söyledi. Bana 'Polisi arayın, babamı şikayet edin' dedi. Sesini çıkardığı zaman babası dövüyormuş. Annesi tekstil işinde çalıştığı için tatil zamanlarında annesinin olmadığı zamanlarda bunu yapıyormuş. 2- 3 yaşından beri yapıyormuş."

Şikayet üzerine polis, Turgay K. ile R.Ç.'yi gözaltına aldı. Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülen E.S.C., Çocuk İzlem Merkezi'nde uzman gözetiminde ses kaydında arkadaşına anlattığına benzer ifade verdi. R.Ç. polisteki ifadesinde eşinin böyle bir şey yapmadığını, çocuğunun yalan söylediğini belirtti. R.Ç. ifadesinin ardından serbest kaldı.

Çocuk Devlet Korumasına Alındı

Turgay K. ise emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. E.S.C., Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından koruma altına alındı.

Yaklaşık 2 yıldır E.S.C.'nin emanet edildiği komşu Şerife G., çocuğun kendisinde kaldığı zaman içinde odasından uzun süre çıkmadığını belirterek, "Onu camdan takip etmeye başladım. Oyuncak bebekleri üst üste koyarak yanlış davranışlarda bulunduğunu gördüm. 'Ne yapıyorsun? Böyle oyunlar yanlış' dedim. O da 'Şerife Teyze aramızda kalsın, babam bana böyle böyle yapıyor' dedi." diye konuştu.

Kızı Anlattı Annesi Yanından Kovdu

Çocuğun annesine gidip olayı anlattığını da belirten Şerife G., "Annesi söylediklerimi kabul etmedi. Kocasının kızına 1 yaşından beri evladı gibi baktığını söyledi. Ben de kızına sahip çıkmasını söyledim. O da kocası ile konuşup bana haber vereceğini söylemişti. O sırada kızı geldi. Kıza annesinin yanında başına gelenleri anlatmasını söyledim. Kız da babasının kendisine yaptığını anlatmaya başladı. Annesi o an kızını kovarak odasına gitmesini istedi. Ben de susturmaması gerektiğini, kızının bir suçu olmadığını belirttim. Benden kimseye söylemememi istedi. 2 saat sonra beni aradı ve kocasının Kur'an üzerine yemin ederek böyle bir şey yapmadığını söylediğini haber verdi" diye konuştu.

R.Ç.'nin komşuları, ailenin 8 yaşındaki oğlunun da babaannesinin yanında kaldığını, ailenin 5 yıldır da aynı mahallede oturduğunu söyledi.

İğrenç olay komşunun ses kaydıyla polise başvurmasıyla ortaya çıktı

İğrenç olay komşunun ses kaydıyla polise başvurmasıyla ortaya çıktı

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2021, 22:50
YORUM EKLE