Çizik atmaya devam! 'Kırmızı' kategoride aranan 'Agit Bismil'in de üstü çizildi

İçişleri Bakanlığı Diyarbakır'da iki teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Teröristlerden birinin "Terör Arananlar Listesi'nde 10 milyon liraya kadar ödülle 'Kırmızı' kategoride aranan 'Agit Bismil' kod adlı Aydın Şimşek olduğu bildirildi.

Çizik atmaya devam! 'Kırmızı'  kategoride aranan  'Agit Bismil'in de  üstü çizildi

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, iç güvenlik operasyonları kapsamında MİT Başkanlığından alınan istihbarat çerçevesinde, Diyarbakır Lice kırsalında, jandarma SİHA/İHA, jandarma özel harekat ve komando birlikleri ile gerçekleştirilen operasyonda 2 teröristin daha etkisiz hale getirildiği belirtildi.

KIRMIZI KATEGORİDE ARANIYORDU

Açıklamada, etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin sözde Diyarbakır sorumlusu olarak faaliyet gösteren ve Terör Arananlar Listesi'nde 10 milyon liraya kadar ödülle "Kırmızı" kategoride aranan "Agit Bismil" kod adlı Aydın Şimşek olduğunun tespit edildiği kaydedildi.

Etkisiz hale getirilen teröristin 2018'den bu yana kanlı terör eylemlerinin talimatlarını vererek, birçok vatandaşın yaralanması ve öldürülmesi olaylarının faili ve azmettiricisi olduğu bildirildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
dayı
dayı - 7 ay Önce

Bu ara yatıyor ve deliksiz uyuyorum. Uykusu kaçan hainler Oğuzhan'ın askerleri ensenizde.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344