Diyarbakır'da şiddetli patlama

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde şiddetli bir patlama meydana geldi.

Diyarbakır'da şiddetli patlama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaptı.

Açıklamada "Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur." dedi.

 Milli Savunma Bakanlığı ise yaptığı açıklamada "Diyarbakır’da bulunan 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00:30 civarında maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Üssümüzde herhangi bir hasar ve zaiyat meydana gelmemiştir. Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır."

Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığına uçak maketiyle saldırı girişiminde bulunulduğunu, maket uçağın düşürüldüğünü, herhangi bir zayiatın mevcut olmadığını açıkladı.

Diyarbakır'da meydana gelen patlamanın ardından şehirde çok sayıda ambulans harekete geçti.

Patlamanın sesi kentin bir çok noktasında duyuldu, ardından kentte siren sesleri duyuldu. 

İki patlama olduğu iddia edildi.

Diyarbakır'da saat 00:52 itibariyle 2. bir patlamanın daha meydana geldiği bildirildi. Sosyal medya kullanıcıları patlamanın ardından silah ve çatışma sesleri duyduklarını da dile getirdi.

Gazeteci Ceyhun Bozkurt ise patlamaya ilişkin şu paylaşımı yaptı:

"Diyarbakır’dan önemli ve sıkıntılı bilgiler geliyor. Ulaştığım bilgi şu: PKK terör örgütü Diyarbakır'da 8. Ana Jet Üssüne drone ile bombalı saldırı düzenledi." "İlk değerlendirmem: Terör örgütü, özellikle Nurettin Sofi’nin etkisiz hale getirilmesiyle büyük darbe yedi. Çünkü Sofi’nin etkisiz hale getirilmesi en az Öcalan’ın, Şemdin Sakık’ın yakalanması kadar önemli. Örgüt buna yanıt vermeye çalışıyor."

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 01:19
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344